Wpis z mikrobloga

@Fushnikov: raczej bycie katolikiem kończy się gdy trzeba ich przyjąć do swojego domu.

A za pół roku będą płakać ze wzruszenia pod stajenką wspominając Jezuska który urodził się wśród zwierząt gospodarskich, bo każdy przepędzał Maryję i Józefa.
@Fushnikov:


31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo,
@Gregory960 Polska kraj z jednym z najniższych wskaźników przemocy wobec kobiet, kraj w UE z jednym z najwyższych odsetków kobiet na studiach technicznych, stanowiskach kierowniczych i z bardzo niska różnica zarobków.

To wina konserw xD
@KakaowyTaboret: no ale gdzie tu jest zwiazek przyczynowo skutkowy, gdyby cały czas przystawac na to co konserwy chca to kobiety dalej by nie mogły studiowac czy głosowac xD. Przeciez to progresywni ludzie na przesterzeni lat to wywalczyli. Polskie konserwy mowiac o prawach kobiet jakoby ludzie pokroju ich, je wywalczyli jest po prostu nie prawda
no ale gdzie tu jest zwiazek przyczynowo skutkowy, gdyby cały czas przystawac na to co konserwy chca to kobiety dalej by nie mogły studiowac czy głosowac xD


@Gregory960:

Jakim cudem? Polska jako jeden z pierwszych krajów dała kobietom prawo do głosowania- o wiele wcześniej niż taka Francja xD a kobiety w Pl studiowały na podziemnych uniwersytetach prowadzonych wbrew zaborcom xD xDDDDDD jaki % konserw by tego kobietom zabronił bo nie kojarzę
@KakaowyTaboret:
Tak tak, To konserwy historycznie wspierały i uchwalały prawa kobiet xD. Nie rozumiesz ze to byla wszystko zaleta progresywnych. Mam ci udowadniac ze ludzie progresywni byli progresywni a konserwy byly konserwami? Bo próbujesz temu zaprzeczyc
@Gregory960 Czyli Polska była i jest bardziej progresywna niż Zachód? I w 1918 mieliśmy rząd progresywny? Czemu nie odpowiadasz na pytania? Xddd polska od setek lat jest bardziej pro kobieca niż Europa xDD po ilu setek lat szkolnictwo kobiet będzie konserwatywne dla Ciebie? Milionach xD

A konserwatyzm nie oznacza braku zmian. Inaczej żaden rząd nie jest konserwatywny ani żaden dyktator bo każdy coś zmienia xddx
@KakaowyTaboret: tak polska byla bardziej progresywna w pewnym czasie niz europa i tolerancyjna nie wiem do czego ty dazysz podajac te wszystkie fakty historyczne. To nic nie zmienia, konserwy byly konserwami ktore te zmiany sie nie podobaly a progresywni wrecz przeciwnie. Próbujesz przypisac w jakims stopniu konserwom role za zmiany spoleczne które sie odbyły historycznie, oczywiscie jest to typowe zachowanie prawicowca który chce pokazac ze jakos konserwatyzm wspolpracowal z progresja a
@przeor22: no co robią na zachodzie? Są ich tam miliony, kiedy był ostatni zamach, 6lat temu?

Ja mieszkałem w Amsterdamie i poznałem wielu muzułmanów, poznałem ich też w Polsce bo moi znajomi pomagają dzieciom imigrantów odrabiać lekcje. Zawsze byłem przez każdego dobrze i ciepło traktowany. W Amsterdamoe gdzie może kilkanaście % MIESZKAŃCÓW to holendrzy już nie mówiąc o ludziach którzy tam przebywają bez meldunku jest o wiele bezpieczniej niż w Warszawie