Wpis z mikrobloga

@karhu: Ale wyglada na to że białoruś nie chce dac im azylu skoro milicja wypycha ich na polską stronę, wiec de facto pierwszym bezpiecznym krajem jest Polska bo strona białoruska nie chce zapewnić im bezpieczenstwa
@karhu: No to skoro mają wizę turystyczną na Białorusi to nie są uchodźcami, tylko turystami i powinni zgłosić do ambasady polskiej na Białorusi wniosek o wizę polską jeżeli chcą tu przyjechać. A jeżeli nie mają spokoju na Białorusi to mogą powiedzieć Polakom że nie mogą bezpiecznie przebywać na Białorusi, bo służby tego kraju nie zapewniają im bezpieczeństwa i też pewnie dostaną jakieś polskie tymczasowe papiery.

Ewidentnie coś Łukaszemko kombinuje. Chyba gra
@Kielek96: Wydaje mi się, że Polska nie jest krajem docelowym. Tu chodzi o kraje zachodnie Niemcy, Francja czy UK. Z tego co usłyszałem w radiu wynika, że ten szlak migracyjny jest najtańszy i najbezpieczniejszy bo nie ma przeprawy przez morze. Lecą z Bagdadu do Mińska tam dostają wizę turystyczną. Potem jadą "taksówkami" na granicę i próbują ją nielegalnie przekroczyć. Albo osoby bliskie władzy próbują na tym procederze zarobić, albo Łukaszemko coś
Wydaje mi się, że Polska nie jest krajem docelowym.


@karhu: Oczywiście że nie jest i masz 100 % racji we wszystkim co piszesz i dlatego nie powinniśmy ich wpuszać bo najprawdopodobniej nie uciekaja przed śmiercią tylko chcą pieniążków w euro.

Kropla drąży skałe, wpuscimy 50 potem pojawi się 5 milionów imigrantów ekonomicznych z różnych krajów i będziemy mieli jako europa przesrane.
Kropla drąży skałe, wpuscimy 50 potem pojawi się 5 milionów imigrantów ekonomicznych z różnych krajów i będziemy mieli jako europa przesrane.


@Kielek96: Bilety na loty z Bagdadu do Mińska są już wyprzedane do końca października xD
@karhu: Ale to w ogóle jest bardzo ciekawa sprawa, bo status uchodźcy z tego co mi wiadomo przysługuje osobom, które udowodnią, że w ich kraju ich prześladują, lub dana osoba jest tam zagrożona, i co śmieszne to wydaję mi się, że na tej podstawie przyjmujemy niektórych Białorusinów. Osobę o statusie uchodźcy chroni konwencja Genewska, i nie bardzo można ich zawrócić.

Łukaszenko całkiem cwanie to rozgrywa.