Wpis z mikrobloga

@hansschrodinger: najwyrazniej ni sa populistami. I po raz kolejny PO nawet podczas poprzedniego kryzysu migracyjnego chcialo pomagac uchodzcom, a od tego czasu jeszcze sie zliberalizowali.

A o tym jakie to szkodliwe dla poparcia, dziwnym trafem kwicza tylko prawicowcy ;)
@hansschrodinger: sugeruje ze wiekszosc wyborcow PO jest dosc liberlana, a takze politykow i dzialaczy z mlodszej czesci partii.
Partia ta walczy o elektorat z Lewica i Holownia(o liberlaniejsza czesc).

Nie pisalem tez ze na pewno nie straca. Nie bedac populistami zawsze beda tracic tych, ktorych mogliby oszukac cisnac brednie.

Moze tez dojsc do starcia Tusk i jego ekipa vs "mlodzi". Pozyjemy zobaczymy.
@Aster1981: stary lis ich przechytrzy. Mam nadzieję.

A co robi teraz Hołownia? nie śledzę polskiej polityki

Zobacz co mówi Sikorski, "granicę trzeba kontrolować". I tak to się skończy tak jak w Grecji, mur na 5 metrów na granicy z Turcją.

Zobacz co się działo rok temu na ich granicy. Była medialna nagonka na Greków. Czy ktoś coś Grekom teraz zarzuca? Nie, stawiają wyższy płot, za pieniadze UE zapewne.

Jeśli nie ogarniemy
hansschrodinger - @Aster1981: stary lis ich przechytrzy. Mam nadzieję. 

A co robi ...
@hansschrodinger: nie bardzo wiem co to ma do mojej wypowiedzi.

A Sikorski to konserwatysta, chyba nawet gorszy niz Tusk.

Pomijam ze PO jak najbardziej chce kontroli granicy, mowil o tym tez Sienkiewicz. Oznacza to ze nalezy przestrzegac prawa i zapewnic uchodzcom mozliwosc zlozenia wniosku o azyl. Ale o tym tez juz bylo tu pisane dzis lub wczoraj i nie chce mi sie od nowa. To marnowanie czasu.
@Aster1981: Grecy zapewnili możliwość złożenia wniosku o azyl rok temu? nie. Była nagonka mediów, różnych organizacji i nic to nie dało. I nikt nie ma pretensji o to do Greków. Do nas też nie będą mieć pretensji.

Prawo jest archaiczne i nie pasuje do dzisiejszych wyzwań. Mamy poparcie UE, możemy naginać prawo tak jak Grecy.

I tak masz rację, dyskusja jest bezcelowa, każdy i tak zostanie przy swoich pogladach.