Wpis z mikrobloga

@little_muffin: bezpiecznie bo tlen pobiera z osobnej wentylacji a nie z pomieszczenia (zamkniętą komorą spalania?). Ogrzanie wody i CO szeregowka 128m wyniosło mnie w dwóch poprzednich latach 1600 i 1700 zł, w tym ok 800m3 spaliłem. Jak zakładasz to pomysł dodatkowo o zasobniku. Fajna rzecz, ja nie mam ale sąsiedzi chwała, lepsze ciśnienie (np jak ktoś zmywa a druga osoba bierze prysznic) i ciepła woda jest szybciej.
@little_muffin:
Od dwóch lat mieszkam w miejscu, gdzie wisi 24 letni piecyk dwufunkcyjny Ocean 18i

Jeśli chodzi o ogrzewanie to działa bez zarzutu, największą zaletą względem ogrzewania z ciepłowni jest decydowanie samemu, kiedy zaczyna i kończy się sezon grzewczy. Ciepła woda jest już bardziej upierdliwa - jak się puści bardzo mało, to piecyk gaśnie, ale tu pewnie dużo zależy od modelu. Chociaż każdy piecyk, z jakim sie jak do tej pory
@little_muffin: Tak mnie teraz jeszcze naszło na odrobinę narzekania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy włączonym ogrzewaniu, w piecu przez dużą część czasu działa pompa pompująca wode do i z grzejników. Jest cicha, ale jednak ją słychać. Chociaż ja jej szum w nocy lubię ʕʔ . Gorzej jest z czymś innym - palnik zapala się i gaśnie cyklicznie. U mnie to jakieś 0,5-1 minuta
@MuojemuKuotu obecne piece mają zapalarkę z trafo i nic nie słychać do tego pompy to kilkanaście watów z regulacją obrotów. Dodatkowo te zapalnie i gaśnięcie to wada tanich piecow z malym zakresem modulacji. W blokach nie ma czegoś takiego że woda stygnie w rurach bo ciepła woda cyrkuluje, w domu mozna zrobić to samo.

@little_muffin mam dwufunkcyjny z zamkniętą komorą. 1200 zł rocznie za gaz CW i CO podłogowe. Za prąd pewnie
W blokach nie ma czegoś takiego że woda stygnie w rurach


@kodijak: U moich rodziców jest woda z ciepłowni. Nocą trzeba najpierw sporo wylać, żeby umyć się w ciepłej. Może ma to jakis inny powód, ale tak czy inaczej przy własnym piecu problem znika.