Wpis z mikrobloga

@matkop89: Właśnie naczytałem się o tych wskaźnikach i stopniach zagęszczenia gruntu, ale stwierdziłem że aż tak precyzyjnych danych nie potrzebuje. Krótko mówiąc prowadzę pracę bardziej mechaniczną dotyczącą walców drogowych niż geologiczną. I potrzebuje przyjąć wartość stałą żeby móc obliczyć wydajność pracy walca. Tak standardowo +- 10 przejazdów będzie odpowiednie?
  • Odpowiedz
@Huuubi8: składowych będzie cholernie dużo. Inaczej będzie się zachowywała warstwa położona na grunt rodzimy spoisty, inaczej jeśli będziesz układał na warstwie stabilizacji. Wilgotność naturalna gruntu/ kruszywa względem wilgotności optymalnej, no i przede wszystkim rodzaj materiału. Jak będziesz kładł warstwę nasypu z gliny i będziesz powyżej w.opt. to możesz jeździć przez resztę swojego życia walcem na wibracji i nie zagęścisz.
  • Odpowiedz
Tu bardziej chodzi o porównanie konkretnych maszyn niż dokładność tej wydajności, a jak wszędzie przyjmę tę samą liczbę to jako tako będzie można coś porównać. Dzięki wielkie w każdym razie :)
I jeszcze pytanie czy przy walcach tandemowych o tej samej masie wałów roboczych wydajność wzrasta po prostu dwukrotnie? Czy inaczej to wygląda w praktyce?
  • Odpowiedz
Dzięki Ci bardzo, wygląda na to że przy walcach gładkich lepiej będzie chyba przyjąć 5 przejazdów.
A wiesz może jak to będzie wyglądało porównanie walców pojedynczych z tandemowymi? Bo ciężko znaleźć teoretyczne informacje na ten temat.
  • Odpowiedz