Wpis z mikrobloga

https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/piekarniki-do-zabudowy/piekarnik-electrolux-eod6p71z <- gdybyście znaleźli inny piekarnik cały czarny, z pyrolizą, zakresem do 300 stopni Celsjusza, zintegrowaną termosondą i choć bieda parą to dajcie znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Drmscape2: Dla bieda pary chyba nie warto, sens pary zaczyna się wyżej. Rzuć okiem na: Electrolux EOE7P31Z SenseCook (seria 700 zamiast 600, o jedną wyżej niż Twój).

https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/plyty-do-zabudowy/plyta-electrolux-eiv654-slim-fit

@Drmscape2: Rozważ wzięcie 70cm zawsze trochę luźniej, jeżeli masz szeroką
  • Odpowiedz
Rozważ wzięcie 70cm zawsze trochę luźniej, jeżeli masz szeroką szafkę bądź blat 4cm (wtedy niektóre płyty wchodzą nawet jeżeli szafka ma 60cm). np. AEG IKE74441FB albo Electrolux EIV734 albo AEG IKE74471IB


@zwierzak40: No właśnie z płytą to się jeszcze będę musiał dogadać ze stolarzem bo mam blat max 3 cm (wolałbym nawet na 2 cm jak się będzie dało bo blaty dość drogie) i montaż bezpośrednio nad piekarnikiem. Natomiast ta część
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Łapię. Z blatami w ogóle dziwna sytuacja, bo szczególnie w laminowanych cieńsze blaty są często droższe od swoich grubszych odpowiedników. Zanim się dowiedziałem, że do szafki 60cm mogę dać płytę 70cm też miałem na liście do kupienia EIV654 z tego co pamiętam. Sporo dobrych opinii poza tym, że dość szybko się rysują.
  • Odpowiedz
Z blatami w ogóle dziwna sytuacja, bo szczególnie w laminowanych cieńsze blaty są często droższe od swoich grubszych odpowiedników.


@zwierzak40: Niestety w konglomeratach kwarcowych odwrotnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zwierzak40: Ale z tym piekarnikiem to dzięki. Rzeczywiście chyba większy sens ma kupno piekarnika z wyższej serii bez pary, niż z niższej z bieda parą. Cena taka sama. Tym bardziej, że w tej serii ta para to jest wlanie wody do rynienki. To chyba ten sam efekt osiągnę wstawiając garnek z wodą do piekarnika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tym bardziej, że w tej serii ta para to jest wlanie wody do rynienki. To chyba ten sam efekt osiągnę wstawiając garnek z wodą do piekarnika


@Drmscape2: Mi akurat na parze w ogóle nie zależało, ale z tego co czytałem u innych to jest tak jak piszesz - w niższych poziomach pary to tak jak byś wstawił naczynie z wodą.

Jak byś potrzebował mikrofali do zabudowy to model pasujący do tego
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Jeszcze do zmywarki dorzucę: niedawno wyszedł model EEG69410W, był przez chwilę w sklepach, a teraz ogólna niedostępność. To chyba po prostu następca Twojego modelu. U mnie jeszcze remont trwa, więc jeszcze chwilę się wstrzymam, może trafię na dostawy. Nowszy model jest trochę cichszy i nieco bardziej energooszczędny.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Ostatnia rzecz: widzę, że masz zmywarkę nadającą się do wyższych frontów, również tych z IKEI. Jeżeli masz kuchnię z IKEI, to o ile mi wiadomo, do słupka 200cm lodówka, którą wybrałeś nie wejdzie.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Pogadaj i upewnij się, szczególnie jeśli robisz niestandardowe fronty (wyższe niż 72cm), bo wtedy może być konieczność podniesienia lodówki (aby linia zmywarka/lodówka zgadzała się z linią pozostałych szafek) i nawet jeżeli fizycznie lodówka się zmieści, to może okazać się, że to przejście wypada poniżej.
  • Odpowiedz
@zwierzak40: Dzięki za cenne rady. Za tydzień odbieram mieszkanie, niedługo później będzie stolarz pomiary robił i będę z nim wszystko weryfikował. ( ͡° ͜ʖ ͡°) U Ciebie długo się już remont ciągnie? U mnie ekipa od listopada wchodzi i jakiś czas nawet myślałem, że może przed końcem roku mi się uda wprowadzić, ale im więcej o tym myślę, tym bardziej nierealne mi się to wydaje. ( ͡
  • Odpowiedz
@zwierzak40: Dzięki za cenne rady. Za tydzień odbieram mieszkanie, niedługo później będzie stolarz pomiary robił i będę z nim wszystko weryfikował. ( ͡° ͜ʖ ͡°) U Ciebie długo się już remont ciągnie? U mnie ekipa od listopada wchodzi i jakiś czas nawet myślałem, że może przed końcem roku mi się uda wprowadzić, ale im więcej o tym myślę, tym bardziej nierealne mi się to wydaje. ( ͡
  • Odpowiedz
@Drmscape2: O, jeszcze:
Jeżeli jak prawdziwy Polak zamierzasz mieć śmietnik pod zlewem, to zwróć uwagę, że są syfony, które tuż pod zlewem skręcają i dopiero przy ścianie jest syfon. Oszczędza to sporo miejsca i można dać większy śmietnik. Nienawidzę tych małych śmietników, które szybko się zapełniają, szczególnie jak się segreguje. Nawet w szafce 80cm ciężko o zadowalające rozmiary.

Jeżeli nie masz klimatyzacji, a planujesz - skonsultuj się z instalatorem już teraz
  • Odpowiedz
@zwierzak40: Współczuję przygód i powodzenia ze skończeniem remontu.
U mnie faza projektowania zamknięta bo mam już gotowy projekt, tylko szczegóły dograć w newralgicznych miejscach, takich jak kuchnia. Ona też już generalnie funkcjonalnie zaprojektowana, więc już na tym etapie nie wchodzi w grę dorabianie słupków, czy zmiana lodówki na wolnostojącą. Może się rzeczywiście okazać, że będę musiał szafki odsunąć i blaty dłuższe zrobić bo jest żelbet i prowadzenie rur i odpływów jest
  • Odpowiedz
Ew. rozważ wypuszczenie instalacji elektrycznej pod rolety zewnętrzne.


@zwierzak40: Rolety planuję, ale solarne, sterowane radiowo, o ile znajdę firmę, która mi zamontuje rolety na IX piętrze.
  • Odpowiedz
oprócz podłóg i drzwi, które zrobią spece ze sklepu, gdzie zamawiam panele i drzwi.


@Drmscape2: W takich rzeczach rzeczywiście warto brać speców od producenta, bo raz, że gwarancja (przy oknach czy drzwiach często traci się ją, jeśli wybierze się montaż samodzielny), a dwa - różnice w VAT, gdzie często okazuje się, że montaż wychodzi prawie gratis.

czy zmiana lodówki na wolnostojącą


@Drmscape2: Ale zmiana lodówki na chłodziarkę i dorobienie zamrażarki
  • Odpowiedz