Wpis z mikrobloga

Andrzej Pilipiuk. Czytałem jedynie kiedyś jego cykl powieści Oko Jelenia (6 powieści), a właściwie wyjątkowo dla mnie wysłuchałem audiobooków. Przepiękne to było, słuchało się wyśmienicie, fantastyczne, mocno wciągające. Pamiętam, że po kilka godzin z rzędu słuchałem niektórych części. Wyszła 7 część jak widzę w międzyczasie więc już dodałem do koszyka na allegro :)
Oprócz tego jakie są najlepsze, najciekawsze powieści Pilipiuka? Co warto kupić i przeczytać?

#pilipiuk #ksiazki
  • 23
@Squatlifter: co do Wędrowycza, to nie ma znaczenia kolejność, ale imo warto od najstarszych, potem już równia pochyła z wybojami, ale mam wszystkie ;]

Kuzynki też są ok, lekkie, nie wymagające, no i te 11tomów opowiadań, zapomniałem jak się nazywa ta seria, jest kilkanaście fajnych, kilkanaście kiepskich.
@Kaczypawlak: A mnie wciągnęło, bo już nawet sama tematyka podróży w czasie w dalszą przeszłość zawsze mnie kręciła. Poza tym słuchałem tych audiobooków gdy byłem kilka tygodni ciężko chory i musiałem leżeć, więc nie było mi szkoda czasu na początku słuchania, a potem to już mnie pochłonęła bez reszty ta piękna historia. Także słuchawki na uszach, a w telefonie (jeszcze nie smartfon) mp3 i inny świat :)
@Squatlifter Operacja Dzień Wskrzeszenia jest super, a potem możesz spróbować kolejnych zbiorów opowiadań- pierwszy to chyba 2048 kroków. Bohaterowie potem zostają z nami przez kolejne tomy, chociaz kolejne opowiadania nie są chronologiczne. Szczególnie przyjemne są te z doktorem Skorzewskim i polskim indianą- Pawłem Stormem. Skórzewski doczekał się nawet osobnego tomu tylko o sobie. Seria Wędrowyczowa jest specyficzna, przeczytałem ale bez entuzjazmu, za bardzo odpływa.
@Girl_Debord: Dlaczego? Po powieściach Oko Jelenia i Norweskim Dzienniku uważam Pilipiuka za bardzo ciekawie piszącego polskiego pisarza. Chyba masz uprzedzenia natury politycznej, bo jak widzę udzielasz się często na tagach lewackich i antyprawicowych, a Pilipiuk chyba skrytykował wasze tęczowe środowisko z tego co pamiętam.
@Squatlifter: Pilipiuk to bardzo dobry wybór- czyta się bardzo przyjemnie. Co do 7 części oka jelenia to z mojej perspektywy napisana zupełnie niepotrzebnie i psuje ładnie zamkniętą w 6 tomach całość.

Co do innych książek Pilipiuka to:
Operacja dzień wskrzeszenia (jedna z moich ulubionych książek :) )
Zbiory opowiadań - w szczególności opowiadania o Robercie Storm'ie
Kuzynki - tutaj znowu lepiej przeczytać 3 pierwsze tomy bo czwarty napisany po długiej przerwie
Zbiory opowiadań

@zwierzont: A były jakieś konkretne zbiory jego opowiadań które polecasz, bo szukam na allegro i widzę Pilipiuka tylko: Przyjaciel Człowieka i Czarna Góra. Zapewne inne tomy zbiorów opowiadań występują pod jakimiś konkretnymi tytułami..
@Squatlifter: na pewno warto zacząć od 2586 kroków,, to wydaje mi się pierwszy zbiór. Czerwona Gorączka to chyba drugi i tez bardzo w porządku. Z dalszych które dość zapadły mi w pamięć to Aparatus i jeszcze Szewc z Lichtenrade.

Zasadniczo wszystkie szczerze polecam zarówno te co wymieniłem jak i resztę bo są na bardzo fajnym i równym poziomie.

Tak jak piszesz każdy zbiór opowiadań ma inny tytuł będący tytułem jednego z