Wpis z mikrobloga

Od dobrych kilku lat mam klawiaturę mechaniczną Logitech G910 (w życiu już bym nie kupił klawiatury za takie pieniądze) no i zaczyna się już sypać.
Obecnie na komputerze już właściwie nie gram. Nie potrzebuje kosmicznych rzeczy. Obecna myszka SteelSeries też już niedomaga (problemy z rolką).

Co polecacie kupić, jeśli chciałbym pozbyć się kabli i mieć bezprzewodową klawiaturę jak i myszkę?
Klawiaturę chciałbym mimo wszystko podświetlaną, wystarczy jeden kolor. Jest coś sensownego?
Ważna sprawa co do myszki - jestem leworęczny, więc nie może być profilowana.

#pcmasterrace #komputery #klawiatura #myszka
  • 13
@SpiderFYM: jak lubisz małe klawiaturki to polecam od siebie MODECOM VOLCANO LANPARTY RGB BT, mam od niedawna i złego słowa nie mogę powiedzieć. No może oprogramowanie mogłoby być lepsze, ale w końcu użyłem go tylko raz i od tamtego czasu już mi do niczego nie jest potrzebne. Rzuć okiem.
@razor172: jak nie używasz za często klawiszy F1-F12 to raczej nie będzie problemu, warto dodać że to 65% a nie 60% jak zazwyczaj we wszelkich klawiaturkach typu mini, dzięki czemu udało się jeszcze zmieścić strzałki - moim zdaniem idealny rozmiar klawiatury, nie za dużo, nie za mało.
@kuba8998: Właśnie ze względu na strzałki się nad nią zastanawiam, jednak czasami się one przydają np. podczas pisania. A jak wygląda sytuacja ze swichami jest hotswap czy są wlutowane? I pytanie czy brak stopek do regulacji nachylenia nie przeszkadza?
@razor172: nie i nie. Jak pewnie zauważyłeś już gdzieś na fotkach w necie, obudowa sama wymusza lekki pochył i jest on (przynajmniej w moim odczuciu) wystarczający do komfortowego użytkowania.

Natomiast nie wiem, czy jest to najlepszy wybór w obecnej kwocie. Ja zapłaciłem niecałe 200 zł na promocji i jestem zadowolony.