Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś różnica pomiędzy konkretnymi aparatami na zęby np. Stalowym, kosmetycznym i tym invisiline poza ceną i wyglądem? Czy któryś będzie np mniej uciążliwy, szybciej wyprostuje? Ide do ortodonty we wrześniu żeby wyprostować żeby przed ślubem ale zastanawiam się czy przeznaczyć więcej oszczędności jakby mnie przekonywał do droższego. #dentysta #ortodonta #mirabelkopomusz
  • 19
@daddyissues_ za tydzień zakładam aparat samoligaturujący. Od standardowego różni się sposobem trzymania drutu, a przez to na zęby działają mniejsze naprężenia niż przy klasycznym z gumkami. Do tego dochodzą rzadsze wizyty kontrolne i podobno krótszy czas leczenia.
@daddyissues_ nie. Siły są mniejsze, ale przez to że drut nie jest "na sztywno" trzymany przez zamek to zęby przesuwane są bardziej płynnie. Dzięki temu czas noszenia jest skrócony względem standardowego aparatu.
Tylko, że cena jest wyższa. Płacę 2,5k za łuk, standardowy miałbym za 1,8k/łuk. Ale znowu taniej wyjdzie na wizytach kontrolnych bo są rzadziej, więc koszty wychodzą podobne całościowo. Tylko na początku trzeba więcej zapłacić.
@daddyissues_: ja wybrałem Invisalign, możesz w każdej chwili ściągnąć, zjeść obiad, umyć zęby tak jak zawsze, nie przeszkadzają Ci w tym druty. Dodatkowo dostajesz symulację efektów nakładka po nakładce czyli wiesz do czego zmierza ortodonta i jaki będzie efekt. Na czas ślubu mogą Ci wszystkie dodatkowe zaczepy pościągać żeby nie było nic widać. Wychodzi drożej niż zwykły aparat (od razu w cenę wliczają wizyty), chociaż to pewnie zależy od miejsca bo
@daddyissues_: Jeszcze się zrazisz xD
Warszawa, cały koszt Invisalign 18k (nielimitowana liczba nakładek) w cenie wizyty, czas określony na około rok, ortodontka podejrzewa że powinno się udać poniżej roku, potem na koniec retainer czyli dodatkowe 2k bo nakładki oraz drut góra i dół. Na 100% da się znaleźć kilka tysięcy taniej, ale ja wszedłem na stronę Invisalign, posortowałem po doświadczeniu ortodonty i wybrałem najbliższą placówkę (oraz sugerowałem się tez tym żeby
@Narun: CzajęxD Ja podobnie szukałam na ich stronie i wzięłam lekarza który przyjmuje najbliżej i ma też protetykę. Szczerze mówiąc nie mam pomysłu jak szukać taniej w Wawie bo mieszkam tu od lutegoxD Niby 13-16 tysięcy ale mam chyba raczej sporą wadę dolnego zgryżu. Myślałam że te koszty to już z retencją ale jak liczyłam koszt tego zwyklejszego to z kontrolami i tak wyjdzie około 12 koła. Pytanie też czy nie
@daddyissues_: Wyciąganie może być uciążliwe ale za to możesz dokładnie umyć zęby. Musiałabyś pewnie na jakiejś grupie Invisalign na FB zapytać kto gdzie i za ile robił żeby znaleźć. Ja mam w umowie informację o koszcie za retencję.