Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Ale się wnerwiłem.
Okazało się, że Unia Europejska ustanowiła prawo, że do puszki można włożyć ryby sardynkopodobne (np. szprotki), a na puszcze napisać Sardynki! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ostatnio sprawdziłem "sardynki" w #biedronka i #lidl i w obu sklepach w puszkach były szprotki.

Ale się wkurzyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przykładowy artykuł na ten temat:
http://przepisytv.blogspot.com/2014/10/jak-kupic-sardynki.html?m=1

#skandal #sardynki #szprotki #prawda #gotowanie #kuchnia #zakupy #przepisy #ryby
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To jest #!$%@?, mam w szufladzie jedne i drugie.


@lunga: tak, to jest #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS.
Dzięki za fajna fotorelacje z Twojego śledztwa. I fajnie, że widzę, że w Lidl są również prawdziwe sardynki w puszkach (a nie szproty).
  • Odpowiedz
@Adaslaw: To akurat przypadkiem, bo myślałem, że różnią się tylko puszką (starsza/nowsza), a w jednej zamiast kilku dużych sardeli było kilkanaście drobnych szprotek i wtedy zacząłem czytać skład ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lunga:
Na Twoich zdjęciach widać też kilka innych ciekawych rzeczy.

1. Mimo, że obie puszki są markowane jako Nixe (pewnie jakas wewnętrzna marka lidlowa) to obie puszki są wyprodukowane przez kompletnie inne firmy.

2. Na puszce, gdzie w środku są szprotki, już na froncie puszki jest podana ta informacja.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: Heh, dopiero teraz zauważyłem ten mały napis "Szprot" na froncie, ale przed podaniem składu w nazwie produktu z tyłu już znowu "Sardele" ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Mimo, że obie puszki są markowane jako Nixe (pewnie jakaś wewnętrzna marka lidlowa) to obie puszki są wyprodukowane przez kompletnie inne firmy.


@Adaslaw: tak, marki sklepowe są jedynie synonimem na daną grupę produktów np. Pilos = mleczne, Nixe = rybne. Ogólnie jak na opakowaniu jest gdzieś nazwa sklepu, to taką marką nie należy się kierować. Producentów często zmieniają, mogą zależeć od regionu, więc smak/jakość może być różna.

Niektóre towary muszą mieć
  • Odpowiedz