Wpis z mikrobloga

@odysjestem Dobra a więc sprawa wyglądała tak, ktoś tam ciotce podpowiedzial że niby jesy jakaś firma co robi fotowoltaike tam u nich, jak tam byli w miejscowości to się z nimi dogadała, facet z firmy dał wziął wymiary itp, dał termin jak kosztorys i plan zrobią, i jeszcze że jak baner reklamowy powiesi na płocie to będzie taniej o 2tys. Typ dość długo się nie odzywał , ciotka już prawie to olała
@matyxowo Ciotka tam z nim podpisała umowę miało być 15k jakoś , i w ciągu tygodnia mieli zacząć to dłubać już. Jak dokładnie przeczytali umowę to się okazało że 30k , i że czas wykonania jakiś z dupy, Ciotka z matką pisały i dzwoniły tam ale je olewali , w końcu odpisali że 5 kafla jest odstępnego. Była z tym u rzecznika praw konsumenta , złożyła pismo oficjalne i im nic nie
@matyxowo tak poza historia powiem ci że w związku z tymi dopłatami to fotowoltaiki to dużo się takich narodziło scam firm co na kasę cię wydymają i jeszcze to z dotacji przytula, pomijając fakt że fotowoltaika zamontowana po październiku tego roku nie będzie się opłacać bo wejdą nowe przepisy co do rozliczania się z prądu który oddajesz do sieci (bo tak to działa) że będą ci dawać 70 prc ceny normalnej za
To w końcu brać czy nie brać ?? Hmm wiem że to ciężkie pytanie tak na forum, ale również się zastanawiam. Niby prąd tańszy nie będzie i wszędzie słyszy się namowy na zakładanie w tym roku. W mnie ceny w okolicach 4 tys za 1kWp
@taki_tomek słuchaj tu chodzi o to że ty to co zbierze farma wbijasz do sieci, i oni ci kasę dają za to po cenie prądu , ale się przepisy zmieniają i będzie mniej kasy za to rozumiesz? Jak do końca roku dasz radę to ja bym mimo wszystko montował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korpoRator dlaczego?

@hocuspocus: dostałem #!$%@?ą ekipę, która źle zainstalowała panele i trzeba było poprawiać. Na szczęście poprawili ale czas i nerwy stracone. Nieestetyczny montaż uziemienia, uszkodzenie budynku, dziura na dwa kable od falownika taka, że zmieściłbyś 7 takich kabli. Na koniec brak możliwości monitorowania uzysku bo ktoś coś #!$%@?ł przy wprowadzaniu danych więc kolejna reklamacja.
Sporo stresu i fuszerki jak na instalację droższą o 30-40% niż u konkurencji. Mnie skusiły przedłużone