Wpis z mikrobloga

Miraski, problem ze snem mam.

tl;dr - Jak zasypiam to wszystko mnie wybudza, każdy najmniejszy dźwięk. Używam zatyczek, ale czasem i one nie pomagają, polecacie jakieś może konkretne? Albo jakieś bezpieczne specyfiki które pozwolą mi szybciej zasnąć?

Kładę się wcześnie spać, około 22, bo i wcześnie zaczynam pracę. Wynajmuję mieszkanie z dwoma innymi lokatorami, a mieszkam w bloku który ma około 40 - 45 lat. Mam ten problem, że każdy dźwięk sprawia, że przy zasypianiu momentalnie się rozbudzam i nie jestem w stanie szybko zasnąć. Używam zatyczek piankowych i o ile radzą sobie z cichymi rozmowami czy telewizorem współlokatorów, tak o dziwo, nie radzą sobie z wygłuszeniem pralki sąsiadów z piętra niżej. Zdarza im się wstawiać pranie dość późno, przez co nawet w tych zatyczkach słyszę jak ta ich cholerna pralka mieli cały program. A jak już załączy się pompa przy wirowaniu to kaplica.

O ile współlokatorzy starają się zachować ciszę i nie wchodzimy sobie w drogę (choć podejrzewam, że jestem według nich strasznie upierdliwy względem hałasu), tak z sąsiadami może być różnie. Najpierw, chciałbym ogarnąć jakiś sposób u siebie, by na noc odciąć się jak tylko można od wszelakich dźwięków, nim zacznę zawracać dupę innym ludziom. Nie wiem, może późno wracają z roboty i tylko wtedy mają czas na pranie, różnie jest u ludzi.

Myślałem już nawet o takich nausznikach roboczych, co to odcinają od hałasu przy pile, polecacie może jakieś konkretne? Albo jakieś inne pianki które lepiej wygłuszają? Te które mam są opisane SNR: 33dB.

Kiedyś nawet próbowałem wygłuszyć ten dźwięk pralki zakładając dodatkowo słuchawki i odpaliłem w nich ANC, ale albo nie pomogło, albo już podświadomie słyszałem tę pralkę (,)

Co robić? Jak spać?

#kiciochpyta #sen #wygluszanie
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowny @JanushTDI: ja stosuję melatoninę, bo akurat z uwagi na dwie prace o różnych porach, trochę rozregulowałem się z snem. Może ci pomoże.

Ogólnie możesz pójść do apteki, to może ci tam coś polecą.

Polecam też kołdrę z obciążeniem, jak ważysz więcej niż 70 to bierz taka co waży
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JanushTDI: kołderkę na aledrogo kup z allegro pay to możesz wypróbować i ci nic z konta nie zjedzie, k ile zwrócisz towar gdy ci się nie spodoba...
  • Odpowiedz
@JanushTDI: Sąsiedzi mają w zwyczaju zostawiać wyjącego huskiego od 4-5 rano. Próbowałem używać 3M PELTOR OPTIME II, ale nie dały rady - dalej słyszałem przytłumione wycie. Ostatecznie skończyłem na zatyczkach 3M 1100, przez które nic nie słyszę. Można je kupić w mniejszych i większyć ilościach.
  • Odpowiedz
@compolt: Właśnie też takie sobie zamówiłem na allegro, te i jeszcze Honeywell LaserLite, zobaczę jak które dają radę. Natomiast nie polecam zatyczek Derela, kupiłem takie w Leroy, ale nie dość, że są małe to ta pianka praktycznie się nie rozpręża po ściśnięciu i nie dopasowują się do ucha.

@pyroxar O, a o czymś takim nigdy nie słyszałem, zainteresuję się tematem. Korzystasz? Jak wrażenia? Pomaga? Też myślałem o melatoninie, ale
  • Odpowiedz