Wpis z mikrobloga

Mirki, stary drewniany dom z belek. Zachodnia ściana ma spróchniałą podwalinę i raczej drugą belkę też. Szukam kogoś kto mi to ogarnie, wymieni belki albo jakaś podmurówka?.... Już dwie ekipy mają mnie w dupie i wolą domy budować od zera a robota jest nie typowa. Kto mi to może zrobić, gdzie szukać jakiegoś szpeca? Podkarpacie , okolice Jasła.
#budownictwo #remontujzwykopem #remont #drewno
#jaslo #krosno #debica #rzeszow #sanok #tarnow #podkarpacie
krokof - Mirki, stary drewniany dom z belek. Zachodnia ściana ma spróchniałą podwalin...

źródło: comment_1629113162UUqhtaACoNkUY1y4LN95rF.jpg

Pobierz
  • 29
@aksal89: dom ma z 60 lat a budowany z belek z odzysku więc nie wygląda. Obite to było dechami, raczej nie jest tak źle jak się wydaje ale dobrze też raczej nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stamart: daj namiary, może sie dogadamy, chciałbym to zrobić najtańszym możliwym kosztem ale też nie zależy mi specjalnie na wyglądzie i nie musiały by być użyte 100 letnie dębowe belki, może jakieś pustaki czy coś, nie znam się.
@krokof mistrzu, przechodziłem przez coś takiego. Pod oknami belki będą się sypać do samego spodu. Musisz wyciąć wszystkie. Jeśli masz dobry fundament to w miejsce wyciętych belek normalnie murujesz z pustaka i wrzucasz nowe okno. Myślę że większość ekip się nie podejmie tego i będziesz się musiał z tym pierdzielic sam.
@krokof: heh mam identyczna chatę w okolicach Jasła (dzwonowa) i ma z 80 lat. Robiłem z braciakiem środek tylko (wykończeniówka, prady, malowanie, regips, tynk etc) i wyszło spoko. Z zewnątrz nam się nie chciało ale podobnie wyglada jak Twój tylko obite belki deskami. Okna wymieniliśmy na drewniane z odzysku :) wyszło spoko a robiliśmy sobie w weekendy
@krokof: Dwa lata temu robiliśmy coś podobnego w domu rodzinnym - zapytam siostry kto to robił - jakaś ekipa z pod Warszawy. Przyjechali - podnieśli dom, wymienili podwaliny, opuścili dom i ok. Tylko tynki w środku popękały, ale z tym się liczyliśmy :)