Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StoSloty1488: @vin42: jak wy to robicie, że macie na tyle intelektu że potraficie pisać w języku polskim, ale jednocześnie kwestionujecie konserwatyzm talibów?

@Bover: konserwatyzm to może być w Polsce ewentualnie a nie w Afganistanie gdzie morduje się ludzi niewinnych i sprowadza się ich do roli pod człowieka
  • Odpowiedz
  • 0
@Kozajsza z tego co wiem, to zamalowywanie wizerunków ludzi w ogóle, nie tylko kobiet. Oni nie uznają przedstawiania wizerunków ludzi gdziekolwiek.
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: Ja nie jestem nawet lewakiem. Fakty są takie, że większość postępów w nauce i obyczajach liberalizującego się społeczeństwa, które dąży do wolności jednostki, kościół albo próbuje blokować, albo przyjmuje je jako ostatni. Wciąż znajdziesz księży, którzy chcieliby palić książki jak Harry Potter, bo uważają je za dzieło szatana.

Kościół w zdecydowanej większości jest przeciwny postępowi, bo u jego podstaw leży konserwatywny sposób myślenia, który z definicji jest przeciwny zmianom,
  • Odpowiedz
podobno w Polsce rządzi sam katolicyzm więc czemu salony sukien ślubnych są otwarte?


@Shatter: nie mają na szczęście takiej władzy jak taliban, choć z pewnością taka im się marzy.
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: Przecież Ty sam robisz fikołki jakich mało. Uniwersytety rozwijające naukę pod auspicjami kościoła to zamierzchłe czasy, a piszesz o tym tak, jakby instytucja kościoła była jakimś ośrodkiem badawczym, który popycha cywilizacje do przodu.

Zapytaj sobie losowego księdza, a co ważniejsze jakiegoś wyżej postawionego biskupa z Polski, co sądzi o postępie, indywidualizmie i wolności jednostki wobec kolektywu, to się dowiesz, jaka jest wykładnia kościoła katolickiego.

Oprócz aborcji kościół jest też wrogiem antykoncepcji i zapłodnienia metodą in vitro. (To właśnie dlatego w Polsce są z tym takie
  • Odpowiedz
Ręce mi opadają. Naprawdę.

Piszemy o korzeniach nurtów filozoficznych, o korzeniach etyki, kultury i nauki, a ten wyjeżdża z tekstem, "eee, ale to było dawno". xD

Nie. W historii nie znajdziemy przykładów na wkład kościoła w rozwój nauki. Kościół B U DO W A Ł podwaliny dzisiejszego systemu szkolnictwa wyższego, filozofia chrześcijaństwa Z B U D O W A Ł A dzisiejszy system etyczny i moralny cywilizacji Zachodu. Deal with it, albo
  • Odpowiedz