Wpis z mikrobloga

@orzak: swoją drogą.
Co goście, w przeciwienie historii sprzed 20 lat, wyglądają w strojach talibów jak nieprzekonujący cosplayerzy.

Jak by to był ich stroj ludowy, legotymizujacy wladze.
  • Odpowiedz
Dwaj goście po prawo wyglądają na dość młodych (choć wiadomo, broda trochę utrudnia szacowanie wieku). Podczas ostatnich rządów talibów byli prawdopodobnie dzieciakami, mającymi małe pojęcie o otaczającym ich świecie. Co się po drodze przez te 20 lat musiało stać, ze tak licznie się zradykalizowali?
  • Odpowiedz
@orzak: swoją drogą.

Co goście, w przeciwienie historii sprzed 20 lat, wyglądają w strojach talibów jak nieprzekonujący cosplayerzy.

Jak by to był ich stroj ludowy, legotymizujacy wladze.

@graf_zero: Oni maja taki stroj niejako „nakazany” ichnim wewnetrznym prawem przez Muhammada Omara
  • Odpowiedz
Oni maja taki stroj niejako „nakazany” ichnim wewnetrznym prawem


@loczyn:
Tylko żę 20 lat temu wyglądało to tak jakby w ten strój i wartości wierzyli, dziś - je tylko przywdziewają.
  • Odpowiedz
. Co się po drodze przez te 20 lat musiało stać, ze tak licznie się zradykalizowali?


@woz_z_weglem: Wiesz, nie ukrywajmy, że dochodziło do ofiar wśród cywili tym bardziej, że różnica miedzy cywilem, a bojownikiem była niewielka, a w tej kulturze wystarczy, że zginęło dziecko ciotecznego wujka ze strony szwagra i masz cały klan przeciwko sobie. Ileś takich akcji przez 20 lat i zbiera się cała armia.
  • Odpowiedz
@prostymysliciel: wielu z tych żołnierzy istnieje tylko na papierze.jak Amerykanie płacili lokalnym przywódcom za każdego żołnierza to wiadomo że on wliczał w szeregi 'armii' dzieci, starców,kury i kozy a hajs zatrzymywał dla siebie.
czy Afgańczycy popierają talibów to nie wiem,trzeba by jakiegoś specjalisty spytać,ale tam raczej nie wybierasz opcji politycznej która ci się podoba tylko działasz zgodnie z interesem swojego klanu.tak mi się wydaje w każdym razie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@orzak: ja nie rozumiem #!$%@? xD Afganistan tyle hajsu od USA ma do tego jeszcze cała armia USA tam siedzi a wychodzi paru typów z jaskini i przejmują cały kraj w tydzień xD
  • Odpowiedz