Wpis z mikrobloga

@tajkaszmol: A po co Ci bezrobocie?
Idź od razu do pracy. Wakacje sobie później zrobisz.

A co do rejestracji, możesz iść teraz ale i tak będą wymagać świadectwa pracy aby wypłacić zasiłek.
Pracodawca ma 7dni na wystawienie i wysłanie świadectwa pracy ale nikt nie zabroni Ci iść odebrać je osobiście, dogadaj się z kadrową.
@zajelimilogin: Chcę na spokojnie poszukać pracy i mam co robić podczas tego okresu przestoju. Czyli muszę poczekać na świadectwo (nie mogę go odebrać osobiście, kadry w innym mieście), dopiero wtedy się zgłosić w urzędzie i od tego momentu będzie wypłacany zasiłek? Nie do końca podobają mi się te zasady. Przez te dni oczekiwania na świadectwo tracę zasiłek, prawda?
@tajkaszmol: pracodawca jest zobowiazany do wystawienia świadectwa pracy w ostatnim dniu zatrudnienia, wiec z rana mozesz sie u nich stawic i odebrac świadectwo- tylko uprzedź ich o tym.
@tajkaszmol KP art 97
"§  1.  W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca jest obowiązany wydać pracownikowi świadectwo pracy w dniu, w którym następuje ustanie stosunku pracy"
Kadry powinny wysłać świadectwo pocztą ostatniego dnia Twojego zatrudnienia - a tutaj juz jest zależność tego jak szybko poczta do Ciebie dojrzie