Wpis z mikrobloga

Widzę, że niektórzy strasznie dziwią się, że Afgańczycy nie popierają "demokracji"(™) i oddają miasta bez walki.

Chyba nie bardzo rozumiecie jak ta "demokracja" i "wolność" wygląda w praktyce.

A wygląda tak: o ile Afgańczycy głosują na właściwych ludzi (tzn. podstawionych przez Amerykanów figurantów) to jest cacy, ogólnie demokracja kwitnie, rozwija się cywilizacja itp. bzdury...
Ale jeżeli tylko zaczynają głosować na innych, takich których rządy dają choć odrobinę szansy na ochronę ich własnych interesów to zaczyna się lament: "atak na demokrację", "atak na wolność", "zmierz cywilizacji" (chyba znacie podobny schemat z naszego, jakże odmiennego od Afganistanu, kraju).

Podobnie sprawa ma się jeżeli chodzi o wolność.
Wolność dla amerykańskich kolaborantów to wolność do obsadzania najlepiej płatnych stanowisk, do kradzieży fruktów dla nich samych i ich znajomych.
Wolność dla przeciętnego Afgańczyka: wolność do nieludzkiej pracy w kołchozie, lub wolność do zdychania z głodu.

#afganistan #taliban #antykapitalizm
throwaway2137 - Widzę, że niektórzy strasznie dziwią się, że Afgańczycy nie popierają...

źródło: comment_1629047175N16eeG6hJZTraDtUG7JfyK.jpg

Pobierz
  • 19
@throwaway2137: Po pierwsze, poczytaj sobie jak żyje się kobietom pod rządami talibów. Gwarantuje Ci, że zdecydowana większośc z nich woli, aby proamerykańcy politycy dostawali ciepłe posadki, niż 'demokratycznie' wybrani Talibowie wprowadzili prawo, że kobieta ma w sumie tyle praw co... no w sumie nie ma żadnych praw. Jest własnością swojego męża. Ale widzę, że dla was to tam ciul. Może i połowa społeczeństwa straci prawa człowieka, ale za to amerykański szatan
Mam za to ogromny problem z kapitalizmem.


@throwaway2137: Szkoda, że krytykując kapitalizm, jednocześnie aprobujesz wylewanie dziecka z kąpielą. Co z resztą zrobili właśnie amerykanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@throwaway2137: My? Jakie my? Ja nie jestem żadnym my, tylko jednostką o dosyć mizantropijnych poglądach na ludzkość.
Dehumanizujesz oponenta, by łatwiej było ci rozmawiać?
Powiem Ci, że pośród ludzi, których na co dzień spotykam, a niestety jest ich sporo, nie liczy się nic, nawet własne dzieci, byle było zimne piwko w lodówce i golonka na obiad.
Większości ludzkości nie interesuje Afganistan.
Z ludzkością jest ten problem, że mimo tego co sobie
@DIO_: O to to! Co zabawniejsze, #!$%@? gatunku nie poprowiloby wymienienie kapitalizmu na cos innego tylko wlasnie tej „zachodniej cywilizacji” do ktorej OP juz nie ma zastrzezen.
Wolność dla przeciętnego Afgańczyka: wolność do nieludzkiej pracy w kołchozie, lub wolność do zdychania z głodu


@throwaway2137: No to teraz będą mieli nieludzką pracę na plantacji maku + ucinanie kończyn albo tortury jeśli zrobią coś złego według swojej książeczki fantasy. Bardzo dobra zmiana.

Kapitaliści nie mają nic wspólnego z moralnością


@throwaway2137: To tak samo jak socjaliści, pieniądze zawsze stoją wyżej niż moralność, nie ważne czy jesteś lewakiem, prawakiem czy centrakiem,
Wmawiacie to sobie, żeby racjonalizować wasz brak empatii.


@throwaway2137: Brak empatii? Popierasz przejęcie władzy przez Talibów którzy ścinają łby za byle co i gwałcą kobiety żeby się z nimi ożenić i ŚMIESZ w ogóle coś mówić o empatii? Bo ojoj amerykanie = kapitalis, a ja jestem nieudacznikiem (to jest właśnie twój problem z kapitalizmem) i bububu...

Jesteście RAKIEM takim samym jak ci talibowie w takim razie skoro tak nienawidzicie kapitalizmu że