Wpis z mikrobloga

@Amelinowy: To jest fenomen kebabów w Polsce. Wystarczyłoby się do tego nieco przyłożyć i mieć taki #!$%@? klientów, że mógłbyś otwierać piątą lokalizacje. Niczym kiedyś Amrit w Warszawie, a teraz przeciętny kebab xD
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Serio zastanawiam się nad otworzeniem za parę lat jakiejś lepszej kebabowni, bo 99% rynku teraz to ci po prostu z prefabrykatów składa, które samemu idzie kupić. No kurde, nawet sosu nie chce im się swojego robić tylko leją jakimś z Kebab Kinga odkupionym.
Ostatnio szukałem kebabowni dobrej, czytam opinie na google, same zachwyty, że pyszne miecho nie to co w Kebab King. Jadę na miejsce, a tam ten baton się
  • Odpowiedz
bo 99% rynku teraz to ci po prostu z prefabrykatów składa


@BoloZCzerniakowa: Widocznie klienci takiego czegoś chcą.
U mnie w mieście jest masę kebabów właśnie w tym stylu oraz jeden gdzie Turcy zrobili sobie piec i sami pieką bułki oraz tortille, a do tego baklawy i klika innych słodyczy z ich regionów. Warzywa do kebsa to nie są surówki z wiadra kupione w hurtowni tylko warzywa, które na widoku klientów sami
  • Odpowiedz
@GeWa: No więc widzisz, ty byś (w założeniu) do mnie przychodził, ci co jedzą paszę i tak będą jedli paszę bo albo i nie będzie smakowało, albo za drogo. To zupełnie dwie różne bazy klientów. Wiadomo, też czasem wracając narąbany zjem jakiś szajs bo całodobowa budka, ale niestety przestałem jadać kebaby odkąd wszystko to badziew, a to chyba moje ulubione danie. A 30zł za burrito które jest tylko minimalnie smaczniejsze za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GeWa: ja mam w Kaliszu kilka kebabów, ale i tak wolę przejechać pół miasta, następnie szukać miejsca do zaparkowania, bo kilku Libańczyków otworzyło kebsa prawie w centrum, i wreszcie ktoś to potrafi przyprawić że nie smakuje jak każdy inny.
  • Odpowiedz