Wpis z mikrobloga

Jak działa II próg podatkowy w praktyce?
Założomy że wynosi on 80k, a ja zarabiam 10k brutto miesięcznie.
Przez pierwsze 8 miesięcy wypłata będzie okrojona o 17%, a cztery ostanie już o 32%?
Czy jest rozłożone w perspektywie roku?

#podatki
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak działa II próg podatkowy w praktyce?


@devel9k: nie zapominaj że jest jeszcze coś takiego jak limit składek na ZUS. Przez parę miesięcy dostaje się mniej a potem jest "lekkie odbicie".

W czerwcu koszty pracodawcy to 24000zł a na rękę dostaje się 11700zł. 50% podatek ( ͡° ͜ʖ ͡°) doliczamy jeszcze VAT/akcyzę/daniny/opłaty na kasie w sklepie i wychodzi że mamy średnie obciążenie podatkowe 65%. Niech żyje
Morf - > Jak działa II próg podatkowy w praktyce?

@devel9k: nie zapominaj że jest ...

źródło: comment_1628929840DokHEjxwzHb9wdsv9SeP3D.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gorzki99 Nie uwzględnia się niczego od stycznia. Płacisz więcej w momencie przekroczenia kwoty. Jeżeli w danym miesiącu masz wypłatę która powoduje przekroczenie powiedzmy o 2k to w tym miesiącu płacisz normalny podatek do kwoty przekroczenia i wyższy od tych 2k. Przecierz w ciągu roku możesz stracić pracę i nie przekroczyć progu więc dlaczego miałbyś od stycznia płacić wyższe podatki.
  • Odpowiedz
  • 0
Płacisz większy podatek tylko od kwoty powyżej 80tys twojego przykładu. Czyli zarabiasz 81tys to płacisz większy podatek od 1tys zl
  • Odpowiedz
Przecierz w ciągu roku możesz stracić pracę i nie przekroczyć progu więc dlaczego miałbyś od stycznia płacić wyższe podatki.


@Henio_Zloczynca: jak napisalem powyzej:

No i po to jest rozliczenie roczne. Tam jest albo zwrot albo doplata.


Ale fajnie ze sie dyskutuje-zacalem sprawdzac na wlasna reke. Mam nadzieje ze wykopki sie nie obraza ze wole potwierdzic u kogos komu ufam a nie przyjmowac na wiare to co w internetach pisza :P
  • Odpowiedz
@gorzki99: tylko idiota wierzy ludziom z internetu a tym bardziej wykopkom :D tak naprawdę dowiesz się jak będziesz rozliczany po zatrudnieniu w danej firmie gdzie powiedzą ci jaki system stosują. Ja osobiście spotkałam się z rozliczeniem rocznym tylko w jednej firmie i to w typowym januszexie. W żadnym korpo na to nie pójdą i rozliczają się na podstawie już zarobionej kwoty w danym miesiącu.
  • Odpowiedz
Ja osobiście spotkałam się z rozliczeniem rocznym tylko w jednej firmie i to w typowym januszexie. W żadnym korpo na to nie pójdą i rozliczają się na podstawie już zarobionej kwoty w danym miesiącu.


@Neanara: Wlasnie wyslalem zapytanie do kumpla ktory pracuje nie w januszexie tylko w mega korpo (ogolnoeuropejskie)

Jemu uwierze bo znamy sie blisko 30 lat (zarowno z nim jak i z jego zona, i jestem chrzestnym dla
  • Odpowiedz
To tak jak połowa wykopu :)


@barman84: NIe interesuje mnie polowa wykopu. Kumpla znam 30 lat i niejedno razem zesmy przeszli. Dobrze wiem gdzie pracuje. Polowa wykopu moze se leciec w kulki natomiast wiem ze on nie bedzie.
  • Odpowiedz
Cieszymy się, bardziej nas ciekawico ten Twój zaufany pracownik korpo powie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Neanara: Tez jestem ciekawy. Wyslalem mu wiadomosc na signalu. Temat nie jest tak istotny zebym dzwonil i pytal.
Przeczyta to odpowie. Dam znac.
  • Odpowiedz