Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, wczoraj byłem u dermatologa. Na stopie mam znamię (mam je przynajmniej od 10 lat, nie zauważyłem żeby w ostatnim roku/dwóch jakoś się powiększało). Dermatolog z podejrzeniem czerniaka dał skierowanie do chirurga onkologa i zalecił natychmiastowe wycięcie. Dziś chirurg potwierdził to i jutro mam mieć je wycięte. Jestem psychicznie na skraju, nie wiem czego się spodziewać. Czuję już wyrok, ale nie wiem jak często takie znamiona faktycznie mają jakieś zmiany nowotworowe. Czy są jakieś statystyki, czy jest duża szansa na to, że faktycznie nic nie wyjdzie i po prostu wolą dmuchać na zimne?
#medycyna #rak

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6115715bf81bf9000b2c65c3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Może dodam Ci trochę otuchy, bo miałem podobną sytuację - ojciec co najmniej 30 lat miał znamię, które z roku na rok powiększało. Matka w gońcu zagoniła go do lekarza, ten kazał usunąć. Zbadali tkanki - czerniak 3-go stopnia. Już co najmniej 5 lat ojciec śmiga na badania kontrolne na onko raz w roku i jest wszystko dobrze.

Tak więc jeszcze nie panikuj, powinno być ok. ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
ŚwietlistaKochanka: Spokojnie, po prostu bardzo trudno jest stwierdzić czy to coś poważnego po wyglądzie. Ja mialem usuwany pieprzyk bo byl nieregularny, przebarwiony. Wycięli, wysłali do analizy, stwierdzili że nic poważnego. Zawsze lepiej wyciąć i sprawdzić.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: spokojnie, dobrze, że masz to już pod kontrolą. Ja miałam pieprzyka, który mi rósł i rósł, poszłam go usunąć, bo często go zahaczałam ubraniem. Po badaniu histopatologicznym okazało się, że to faktycznie rósł sobie czerniak, ale.. usunięto go w całości i jest ok :)
  • Odpowiedz