Wpis z mikrobloga

Cześć, stoję przed montażem drzwi zewnętrznych. Gość od ich wstawiania kazał przygotować otwór oraz podnieść posadzkę o wysokość podłogi.
Czy mogę tam wylać normalnie wylewkę betonową w miejsce A+B i zrobić ją na wysokość +2cm względem aktualnej posadzki?
Dodatkowo, drzwi będą się otwierać na prawo do środka, czy ościeżnica powinna być zamontowana w części A czy B, z tego co czytałem to chyba w części A - wtedy musiałbym przykuć też ścianę aby była możliwość regulacji zawiasów, dobrze myślę?

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo #drzwi
kisieleq93 - Cześć, stoję przed montażem drzwi zewnętrznych. Gość od ich wstawiania k...

źródło: comment_1628850856VmqCmN21H1aAquhhDHjGDo.jpg

Pobierz
  • 12
tylko część gdzie będą stały drzwi. Tak, żeby otwierając je do wewnątrz nie haczyły o gres który będzie robiony za jakiś czas.


@kisieleq93: to nie musisz tego robić. Powiedz mu żeby zastosował podwalinę typu purenit albo klinaryt i niech na tym osadzi Ci drzwi. Jedynie co to wyrównaj powierzchnię.
W sensie w części A - zamiast tego styropianu położyć purenit o ~2cm wyższy niż posadzka, tak?


@kisieleq93: no styropian pod drzwi to bardzo zły pomysł, brakuje mu wytrzymałości. Purenit czy klinaryt będzie lepszy ale niech Ci to położy firma od drzwi bo to jest bardzo drogi produkt i nie ma sensu byś kupował tego płytę. Robią z drzwiami to powinni to mieć. Jak tego nie mają to bym się zastanowił
@ksiak z terminami u fachowców to teraz kiepsko, kilku obdzwoniłem to terminy 1m+ :D Dlatego myślałem że zamiast tego styropianu po prostu nadlać betonem i troszkę ponad(2cm) nad posadzkę i zawołać tego gościa od drzwi. Patrzę na ten purenit to faktycznie całkiem drogi materiał, szkoda byłoby zepsuć :D
Dlatego myślałem że zamiast tego styropianu po prostu nadlać betonem i troszkę ponad(2cm) nad posadzkę i zawołać tego gościa od drzwi. Patrzę na ten purenit to faktycznie całkiem drogi materiał, szkoda byłoby zepsuć :D


@kisieleq93: no albo nadlewasz albo dajesz purenit. Zaleta purenitu - nie robisz nic i masz super ciepły materiał. Wady - cena. Ale tak jak mówię, ekipa od okien/drzwi tego używa, powinno to mieć. Ale Twoja sprawa mi