Wpis z mikrobloga

Jaką kwotę wynagrodzenia rzucać jako junior embedded developer? Była by to moja pierwsza praca po studiach, z zerowym doświadczeniem. Czy wołając o 3k netto jako świeżak by styknęło ? Obecnie najniższa krajowa wynosi 2062 zł netto ( ͜͡ʖ ͡€), nie chciałbym się bardzo do niej zbliżać ( ͡~ ͜ʖ ͡°).
#programowanie #programista15k
  • 18
  • Odpowiedz
@Ithan: między 2062 a 10000 netto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie da się precyzyjniej odpowiedzieć na to pytanie, bo junior po studiach != junior po studiach. Do tego płace różnią się miedzy miastami, firmami, rodzajami umów.
  • Odpowiedz
@Ithan: trochę mało szczegółów podałeś , ale np. w dużym korpo dostaniesz tyle bez problemu, a raczej podciągną nawet wyżej bo mają określone widełki na każde stanowisko
  • Odpowiedz
@Ithan: ja na stażu w dużym korpo dostałem 3200 netto, a było to 4 lata temu. tylko, że to było umowa zlecenie, no ale staż, nawet nie junior. potem po stażu zostałem i dostałem więcej na UoP. inna technologia ale na juniora to chyba nie ma różnicy
  • Odpowiedz
@Ithan: Junior Python Dev, automatyzacja i skrypterka. 2500 z przejściem na 2700 po miesiącu wynegocjowane na rozmowie, 3000 po 3 miesiącach i 3200 po następnych 3 miesiącach wynegocjowane na rozmowie przy przedłużeniu. Nie było problemu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Ithan: jako junior lepiej wypadniesz w oczach pracodawcy, kiedy powiesz że nie masz sprecyzowanych oczekiwań finansowych i bardziej zależy ci na zdobyciu doświadczenia. Jeżeli trafisz na dobrą firmę, a Twoje umiejętności nie będą budzić zastrzeżeń to mogą ci zaoferować nawet 6k na rękę, a jak trafisz na januszex to zaoferują w 2-3k. Z tym że jeżeli zaoferują 2-3k to poproś o feedback z rozmowy kwalifikacyjnej, jakie były zastrzeżenia co do Twoich
  • Odpowiedz
@godlike1: Dzięki, na pewno przyda mi się twoja rada. Jest dokładnie tak jak mówisz, bardziej jestem nastawiony na zdobycie pierwszego doświadczenia komercyjnego w pracy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ithan: w Łodzi na stażach w tym roku wiele firm dawało od 20 do 25 zł za godzinę, więc jakieś 3500-4000 zł/msc brutto
  • Odpowiedz
@Ithan: Spamuj, że na początkowym etapie rozwoju Twojej kariery, najbardziej istotne jet pozyskiwanie doświadczenia a pieniądze nie są priorytetem. To działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chyba będę wołał 2500, tak jak większość osób radzi.


@Ithan: Nie no, szanuj się. Rozumiem że junior na start nie dostanie kokosów, ale bądź co bądź jesteś pracownikiem umysłowym, a to są śmieszne pieniądze.

blizej 2-2.5 pamiętaj


@programista_z_czarnobylu: Przecież to są okolice płacy minimalnej. Więcej dostaje kasjerka przenosząca palety w jakimś Rzeszowie xD

10-12 lat temu juniorom w backend płacono po 3-3.5k na rękę. Już pomijając wzrost płac w społeczeństwie,
  • Odpowiedz