Wpis z mikrobloga

Ehh mam w końcu swojego lapka gamingowego i jest super. Mam jednak jeden problem. Teoretycznie mam deklarowany w umowie internet 150mb na sekundę, w ustawieniach komputera sprawdziłem że tępo internetu, z którym się łączę przez wi fi to 50mb na sek. Ale to nic bo taka prędkość byłaby jak najbardziej akceptowalna, rozumiem że na WiFi są straty.
Tylko #!$%@? na speed teście w internecie pokazuje mi że mam tylko 10mb na sekundę, a gry na steam ie pobierają mi się zaledwie w tępię 2, 3 MB na sekundę i to że spadkami. Więc mam fajny sprzęt ale internet coś #!$%@?. Próbowałem pobrac jedna gierkę ze steama i pobrała mi się po 5 godzinach, ktoś się orientuję czemu na internecie są takie spadki i co można z tym zrobić?

#przegryw #internet #informatyka #komputery #laptop #wifi
  • 18
@Rudyprzegryw2137: Tępe to są co najwyżej osoby, które tagują na nocnej, chyba chodziło ci o tempo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć właściwszym wyrazem byłaby tutaj prędkość XD Powodów może być nieskończona ilość, zadzwoń do swojego dostawcy internetu ¯\_(ツ)_/¯
@Alex_mski: no bo sa, bo jedynie (tzn nie jedynie, ale najbardziej sie nadajace) 2.4ghz jest dostepne bez koncesji i mnostwo ludzi ma problemy z tym bo dziala tu wifi, bluetooth i mnostwo innych protokolow, a dodatkowo kucheniki mikrofalowe rowniez sieja na 2.4ghz. Gowno wiesz a sie wypowiadasz na dowodzie anegnotycznym, "bo u mnie dziala". Jak sie #!$%@? do piwnicy to tez mi nie przeszkadza halas, swiatlo, zaklocenia ktore tam po prostu
@ThatWasL0cky O czym ty do niego mówisz jak teraz to na wsiach budują światłowody i na takie 150 mb/s to każdy by splunął XD Odnoszę wrażenie, że piszesz o internecie mobilnym, a op musi mieć usługę stacjonarną jeśli ma rzekomo wykupiony pakiet z prędkością 150 mb/s. Chyba, że to faktycznie jakiś mobilny "do 150" tylko że op się zapomniał pochwalic ( ͡º ͜ʖ͡º)