Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Mircy nareszcie pojawiła sie ta długo wyczekiwana chwila na horyzoncie, kiedy w dającym się przewidzieć czasie będę mógł kupić Zegarek. Chodzi o Zenith Defy Skeleton ref 95.9000.670/78.M9000. Chcę kupić nowy, w pewny sposób (nie chcę zostać oszukany) I oczywiście jak najtaniej xD doradźcie jaki jest najbardziej optymalny sposób żeby go nabyć. Jak narazie widzę kilka możliwości:
1) Apart (AD) nie wiem na jakie rabaty można liczyć?
https://www.apart.pl/zegarki/zenith/defy/6421
2) firma Jansen (AD). Oni nie mają strony tylko ofertę na chrono i tam tego zegarka nie ma. Pewnie tylko na zamówienie
3) firma Time Trader - znalazłem zegarek w ich ofercie na chrono24. Wydają się mieć dobre opinie
https://www.chrono24.pl/zenith/zenith-defy-classic-95900067078m9000--id14111170.htm?SETLANG=pl_PL&SETCURR=PLN
4) czasze garķów xD nie mam pojęcia co myśleć o tej firmie. W internecie zdaje się brakować jakichkolwiek opinii na ich temat
https://www.czaszegarkow.pl/zenith-defy-classic-szkieletowa-tarczy-tytan-o41-mm-p-326777.html
5) mam dobrych znajomych w Ticino w Szwajcarii, mógłbym poprosić ich o pomoc gdyby miało to sens.

Jak widać przekrój cen od 25 do 32k pln. Co robić?
#zegarki #zegarkiboners
badtorro - Mircy nareszcie pojawiła sie ta długo wyczekiwana chwila na horyzoncie, ki...

źródło: comment_1628804719tCM1MbSt6TKXmpGYJI5t7p.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@badtorro: Podoba mi sie, fajny dizajn.

Tak ja rozumiem ze osoba kupuje to co sie jej podoba, ja rowniez tak postepuje nie patrzac na "skutki" Ale nie powinienes kupowac tego zegarka, Zenith to zadna marka a na pewno nie taka ktora utrzyma swoja wartosc, po wyjsciu ze sklepu od razu jestes stratny. Jesli moge ci cos zasugerowac to lepiej kupic stalowy sport model rolexa, na nim nie stracisz - oczywiscie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tojastefan: dzięki za komentarz. Niby wiem to wszystko ale dobrze usłyszeć to od innej osoby :-)

Co do marki to nie jest taka ostatnia - w piramidzie prestiżu Rolex chciałby być tam gdzie jest Zenith ;-)

Rozumiem Twoje argumenty. Dużo myślałem wczesniej o Rolexie ale jest kilka spraw, które kompletnie mi nie pasują. Jedno to konieczność ustawiania się w jakieś śmieszne kolejki żeby dostąpić przywileju zakupu. Wydaje mi się to uwłaczające
  • Odpowiedz
@badtorro: Nie wiem jaka piramide prestizu masz na mysli, ale tak jak mowie taki zegarek jak kupisz to juz go nigdy nie sprzedaz chyba ze za 2 zlote. Tak rozumiem ze malo ktory Rolex ci sie podoba, sam mam podobne zdanie i dlatego kolekcjonuje glownie AP ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiscie rozumiem ze kasa to dla ciebie temat drugorzedny i kupujesz to co ci sie podoba,
  • Odpowiedz
@badtorro przymierzałem tego Zenitha ostatnio, bo też się na niego zasadzam. Duże wrażenie robi jego lekkość w porównaniu do stalowych zegarkow i szczegóły mechanizmu widoczne od strony tarczy. Jak Ci się podoba to kupuj. Nie słuchaj ekspertów kolekcjonujących głównie AP, którzy najprawdopodobniej nie rozpoznają marki Zenith myląc ja z radzieckimi zegarkami. Zenith to manufaktura, która stworzyła pierwszy automatyczny chronograf El Primero, który nota bene zasilał pierwsze Daytony Rolexa.
  • Odpowiedz