Wpis z mikrobloga

mam stary amplituner onkyo tx-ds555, w instrukcji jest napisane że aby można korzystać z wejścia optycznego, to trzeba na raz podłączyć analogowe i optyczne, tylko problem taki że w tv #samsung q70r jest tylko i wyłącznie wyjście optyczne, nie ma żadnych analogowych, czy da się to jakoś obejść, bo chciałem po optyku połączyć się z tym amplitunerem ale już nie mam żadnego pomysłu jak
#onkyo #amplituner #muzyka #audio #tv
  • 8
@ksiak: w instrukcji obsługi jest napisane że potrzeba, a jeśli nie potrzeba to powiedz mi jak podłączyć żeby działało, bo dzisiaj pół dnia spędziłem próbując to uruchomić i na analogowym bez problemu, na optycznym, ani rusz
@ksiak: dodam że mam konweter z optycznego na analogowy, ale jednak wolałbym podłączyć bezpośrednio cyfrowym żeby mieć wszystkie kanały a nie tylko L+R

jeszcze mi przyszła taka myśl że może dokupię rozdzielacz optyczny i z tym spróbuję puścić jednym kablem bezpośrednio do amplitunera optycznym, a drugi konwerterem do analogowego i wtedy mi się uda, ale ten rozdzielacz dopiero na poniedziałek zapewne będzie
@Miecz12: według mnie zapis w instrukcji nie wymusza tego. Jest napisane, że wtedy nie będzie działać multi-room, Tape Out oraz Rec Out oraz złącze słuchawkowe.

Próbowałeś innymi wejściami? Tam są trzy wejścia cyfrowe.
Pamiętaj też, że tam masz tylko dekodery: Dolby Digital, Dolby Pro Logic i nic więcej.
@ksiak: nie, telewizor nie ma coax, ma tylko toslink, chodzi o to, że nigdzie nie ma opcji żeby wybrać wejście optyczne bezpośrednio, na amplitunerze, są tylko analogowe, więc dlatego założyłem że musi być analogowe podpięte np do video-1 i wtedy wybieram video-1 i przełączam z analoga na cyfrowe

a jeśli nie trzeba analogowych podpinać to w jaki sposób mam w ogóle to wejście optyczne wybrać na amplitunerze?
@Miecz12: te amplitunery mają przypisywanie wejść. Czyli ten digital 1 może być przypisany do Video ale również do DVD. Musisz sprawdzić w ustawieniach ewentualnie próbować wszystkich wejść. Zobacz sobie w instrukcji stronę 19 "Basic operation".
@ksiak: ok, spróbuję jutro, dzięki, ale wydaje mi się że podczas metody prób i błędów, już to pzestawiałem, bo pamiętam że mi się pokazywałe te opcje (digital-1,2,3), ale pewien nie jestem