Wpis z mikrobloga

Masseffectowe (?) Mireczki! Pomocy!

Jestem przed ostatnią misją w Mass Effect 3 (Legendary Edition). Skończyłem już wszystkie DLC i chyba każdą istotną misję poboczną. Zostały mi wyłącznie questy związane ze skanowaniem galaktyki, których nie potrafię ukończyć przez ścigających mnie Żniwiarzy.
Moja obecna gotowość bojowa to około 6000 zasobów. Z tego co wiem, do najlepszego zakończenia brakuje mi jeszcze 1800.

Mam jeszcze jakąś szansę żeby je zdobyć, czy muszę pogodzić się z upadkiem wielkiego komandora, legendy galaktyki?
Gram na konsoli #xboxone, więc edytowanie zapisu niestety nie wchodzi w grę.

Pomóżcie mi ją uratować!
#masseffect
źródło: comment_1628793660hsr0AbB6G72DGIdDs4lx2j.jpg
  • 12
@Lumpus: spróbuj taktykę
1. Skanuj i uciekaj
2. Później wróć zebrać znaleziska.
O ile pamiętam to po jakimś czasie powinny być dalej wykrywane anomalie a żniwiarze nie powinni ścigać, ale mogę się mylić, bo jakiś czas temu grałem zwykła trójkę.

Zauważ też, że przy każdym wejściu do układu gwiezdnego powinieneś wejść do niego przy losowym miejscu granicy. Tak można próbować wylosować korzystne miejsce i spróbować zebrać to co masz do zebrania
@SmokeProspector: @Zgubilem_Login: zwykle wygląda to u mnie tak, że Żniwiarze łapią mnie tuż przy planecie, którą mam zeskanować, więc po opuszczeniu jej następuje natychmiastowa śmierć.
W sumie nie wpadłem na uciekanie poza obszar danej galaktyki i wracanie. XD Uciekałem od razu do przekaźnika.

Spróbuję w ten sposób.

@Imperator_Wladek: Dzięki, popróbuję! Jeśli po zeskanowaniu całej galaktyki nadal zabraknie mi zasobów, mogę coś jeszcze zrobić?
@Lumpus: nie przypominam sobie. W zwykłej wersji z DLC w sumie to wystarczało, bo DLC strasznie dużo dodawały zasobów i nie trzeba było robić multi, aby mieć najlepsze zakończenie. Nie grałem w LE, więc nie wiem jakby wyglądało moje standardowe podejście pod koniec

Daj znać później jak wygląda wychodzenie poza układ i powrót. U mnie to na zwykłej wersji działało
@Imperator_Wladek: Zadziałało! Udało mi się przeskanować całą galaktykę. Miejsce wejścia jest chyba zależne od pozycji statku.

Po oddaniu zebranych artefaktów, dobiłem do 7000 zasobów. Musiałem ominąć jakieś zadanie. W ramach zadośćuczynienia, zadbam żeby Pani Komandor miała piękny pogrzeb. [*]