Wpis z mikrobloga

Guten Tag meine Damen und Herren, dzisiaj obiecane danie!
Co prawda jestem ze śląska, ale zamiast węgla będą węgle w postaci makaronu.... Carbonara ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie będę opisywał jak robiłem, bo Antonio Carluccio na youtube wyczerpuje temat.

Jak każde legendarne danie - to jest proste, ma 4 składniki i zostało wymyślone przez ubogich włoskich chłopów pracujących w polu, którzy musieli nabrać energii do pracy i korzystali z tego co wieś oferowała i co mieli pod ręką.

Zdjęcia z przygotowania w komentarzach

#gotowanie #gotujzwykopem #jedzenie #chwalesie
Mr0K - Guten Tag meine Damen und Herren, dzisiaj obiecane danie!
Co prawda jestem ze...

źródło: comment_1628778372cqpnPWVRTxtrpeubR2r5SW.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Mr0K: i jeszcze jedno - chyba "oryginalnie" było jedno jajko na łebka a nie trzy, a sosik robi się dodając trochę wody z makaronu.
I wincyj pieprzu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: Dokładnie, tej wody z makaronu też oczywiście używam - no i generalnie jak jest aldente 8 minut to wykładam ciut wcześniej nawet jak jest jeszcze twardszy, bo on jeszcze dochodzi na patelni

Pieprz i sól do jajek dodaję w czasie mieszania
  • Odpowiedz
  • 55
@Mr0K Na grupach kulinarnych nie ma nic gorszego niż je:ni obrońcy oryginalnej carbonary. Te zje:y zachowują się jakby sami pracowali we włoskich kopalniach co najmniej 40 lat. I po ciemku pod ziemią mieszali jaja z makaronem o temperaturze nie przekraczającej 58 stopni. #!$%@? boczek, źle. Ma być je:na pancetta dojrzewająca w słońcu północnych Włoch, smagana wiatrem wiejącym z alp. Przynajmniej tak Ci się wydaje, dopóki jednego zje:a nie zastąpi jeszcze większy zj:b:
  • Odpowiedz