Wpis z mikrobloga

Siemka, szukam klawiatury do 300 zł. Nie gram praktycznie w gierki. Siedzę przy kompie bite godziny i chciałbym mieć jeszcze większą przyjemność z pisania kodu. Myślałem o Corsair K63 z cherry mx red, ale sam nie wiem. Polecilibyście coś ciekawego? Nie szukam czegoś naprawdę głośnego, więc pewnie niebieskie switche odpadają.

#klawiatura #klawiaturamechaniczna
  • 8
  • Odpowiedz
Czy ciekawego to nie wiem. Mój pierwszy mechanik, kupiony jakoś rok temu dla testu, więc starałem się wyrównać cena/jakość. Kupiłem "KRUX Meteor Outemu Brown" i oringi żeby lekko wyciszyć stukanie (z ali).
No fajnie się pisze, i dalej korzystam, co tu dużo gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wychodzi na to, że póki co brak minusów (do minusów nie wliczam głośności pisania, bo to jest wiadome i nie zależy od modelu)

Widziałem, że wprowadzili wersję RGB tej klawy - ja mam wersję "nie RGB" - jeden kolor: https://www.x-kom.pl/p/544564-klawiatura-przewodowa-krux-meteor-outemu-brown.html

Dziewczynie kupiłem też mechanika, "krux comet outemu brown", tak samo gumeczki pod klawisze, tak samo od roku działa.

Ja się kierowałem tym, że nigdy nie miałem mechanika, chciałem przetestować nie wydając majątku
  • Odpowiedz
Zawodowo też zajmuje się kodowaniem - liczę co najmniej 6h/dzień korzystania, poza tym "rozrywka"/praca własna. Wychodzi pewnie coś kolo 8h/dzień. Po roku - no po prostu polecam, działa jak ma działać, nie jestem w stanie określić co mogłaby robić lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vornikor: Kurcze, chyba to zamówię. Też nie chcę wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy i mieć wrażenie na zasadzie "meh, no jest fajne, ale trochę przepłacone". Swoją drogą, jak z nadgarstkami na tej klawiaturze? Słyszałem, że po jakimś czasie pisania na takich wysokich mechanikach bolą w cholerę ręce przez wysokość.
  • Odpowiedz