Wpis z mikrobloga

@PeakyBlinderPL: jak się przyjrzysz butom do XC to niewiele się różnią od szosowych w kwestii sztywności (co IMO jest najistotniejszym tematem). Są oczywiście nieco cięższe bo blok jest obudowany dzięki czemu chodzi się akceptowalnie. Przy wyborze patrz by nie miały kołków z przodu bo głupio na szosie z kołkami będziesz wyglądał :D
  • Odpowiedz
@PeakyBlinderPL: ja mam te od mtb jakies deore xt i sa spoko. Jak przymierzałem sobie buty w deca to zauwazylem, ze od szosy sa węższe i przy moim rozmiarze(43) od mtb pasowały 43, a szosowe musialem wziac 45 zeby wcisnąć stope, a w palcach bylo ponad 1cm luzu. Na wage nie patrz, bo to tak naprawde jeden łyk wody mniej i juz sie wyrównuje. W mtb latwiej sie chodzi, a
  • Odpowiedz
Czy jest jakaś znacząca różnica między pedałmi SPD z przeznaczeniem do szosy a do MTB?


@PeakyBlinderPL: Ja po przejściu z SPD na SPD-SL odczułem różnicę w sztywności i tym samym komforcie jazdy, na plus dla SPD-SL. Pamiętam, że pierwsze odczucie było takie, że jest... szybciej + lepiej/stabilniej podjeżdżało mi się hopki.

Natomiast bloki szosowe są niewygodne do chodzenia, praktycznie się nie nadają, bo każdy kolejny krok przyczynia się do ich
  • Odpowiedz
@PeakyBlinderPL: Przy szosowych pedałach bez dodatkowych nakładek łatwiej się jeździ w cywilnych butach, jeśli na krótką jazdę w celach iście transportowych nie chce się wyciągać dedykowanych butów.
SPD-SL zapewniają lepsze podparcie przy mniej sztywnych podeszwach czyli w sumie wygodniejszych butach.
SPD-SL nie lubią przybrudzonych bloków, różnie w życiu bywa, czasami wdepnie się przypadkowo w błoto albo śnieg się przyklei.
Również shimanowski system bloków szosowych różni się w kilku drobnostkach np.
  • Odpowiedz
Przy wyborze patrz by nie miały kołków z przodu bo głupio na szosie z kołkami będziesz wyglądał


@siona: Kołki się wykręca.
  • Odpowiedz
@PeakyBlinderPL: zależy co chcesz robić, jeśli stricte tylko jeździsz, nie schodzisz z roweru się przejść, pozwiedzać to bierz spd sl, jeśli wolisz mieć luz moc się przejść ale mieć mniejsza sztywność buta to bierz zwykle spd, ale pamiętaj ze przy kupnie buta patrz na sztywność podeszwy, bo są buty na mtb które maja twardsza podeszwę niż niektóre na szosę i ciężej się w nich chodzi
  • Odpowiedz
@siona: Zgoda ja tylko nadmieniam do czego są te kołki bo jak masz gliniastą błotnistą stromą drogę bez kołków się będziesz ślizgać w zwykłych butach SPD. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz