Wpis z mikrobloga

  • 1
@czach
@criskrzysiu one najbardziej zainteresowane i czekają na swoją szanse... Ale do jutra nie mogą wychodzić na balkon bo jeszcze siatek nie ma. No i chciałam mu pomóc a nie dobijać, ale chyba nic z tego bo przestał się ruszać
  • Odpowiedz
@luk04330: więc jak widzisz człowieka leżącego na przystanku nie dzwonisz na policje/karetke żeby kogoś przypadkiem nie kłopotać podczas jego pracy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 266
@luk04330: to dlaczego gołąb według Ciebie nie jest wart interwencji służby, która jest za to odpowiedzialna i ma za to płacone?

@hyrla: bo ten gołąb już nie żyje. W 90 procentach następuje obrzęk mózgu i umiera. Do tego jest to szkodnik, latający szczur, a szkodniki się tępi. Do szczurów też wzywasz patrol?
  • Odpowiedz
@hyrla:
1. on już nie żyje albo zaraz umrze
2. jego życie nie jest wiele warte
3. jest szkodnikiem, brudzi i przenosi choroby
4. świat przyrody to nie bajka o Bambi
5. uprzedzając - kocham przyrodę i zwierzęta, mam wiedzę teoretyczną i praktyczną w temacie i serio wiem co nieco.
  • Odpowiedz
@BajerOp: Po zdjęciu widzisz, że ten gołąb nie żyje? Straż miejska w większości przypadków zabiera takie zwierze do studentów weterynarii, żeby zwierze jeśli żyje mogło spokojnie i bezboleśnie odejść, studenci sie uczą poprzez wykonanie sekcji.

@luk04330:

Co zrobiłbyś na miejscu OPa z truchłem, które jak sam mówisz może przenosić choroby? Wyrzucić do śmietnika żeby dalej przenosić chorobe czy zakopać pod drzewem?
  • Odpowiedz
@hyrla: W przypadku śmierci ptaka: rękawiczki i wynosisz ostrożnie na zewnątrz i albo zakopujesz albo do kontenera na odpady bio gdzie zostanie przerobiony na kompost. Dokładna dezynfekcja dłoni po całym zabiegu.
Gdyby ptak wciąż żył to wyniósłbym na trawnik w ustronne miejsce i niech sobie radzi.
  • Odpowiedz