Wpis z mikrobloga

Mirki kręcić małysza? Praca umowa zlecenie (gastronomia). Na umowie 168 godzin za stawkę 18,30zł/h. Lecz narobiłem ponad 100h nadgodzin za stawkę 10zł/h gdzię wykonywałem te same obowiązki. Na dodatek zatrudnił mnie bez jakichkolwiek badań sanepidowskich. Zgłaszać to do PIPu?
#pracbaza #januszalfa
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@szybkinick: chłopie, to się upomnij o swoje. Powinieneś to zrobić dużo wcześniej, jak tylko przyszedłeś jeden dzień po wyrobieniu godzin.
Porozmawiaj jak człowiek z pracodawcą, to może ci da za tą samą stawkę. A później możesz szaleć z donosami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szybkinick: to rozglądaj się za czymś innym.
Też pracowałam w gastro, też był dym o hajs, tylko że ja nie siedziałam cicho. Zwolniłam się, wyrwałam swoje pieniądze a za mną poszła reszta ekipy, cóż, miejsce nie funkcjonowało długo po całej akcji xD

Szukaj czegoś, spróbuj jak najwięcej wyszarpac, przejdź na dniówki i uciekaj bo nie warto tam siedzieć
  • Odpowiedz
@Poziomkowa: ja i tak kończę tę robotę za 2 tygodnie (praca sezonowa). To jest ten typ januszexa który ci powie, że jak mi coś nie pasuje to mogę iść do kogoś innego, bo ma 10 ukrainców na moje miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Poziomkowa: na jutro postaram się ogarnąć od niego jakiś "wyciąg" elektorniczy/papierowy (z systemu do którego za każdym razem w pracy się loguje) moich godzin pracy z poszczególnych miesięcy odkąd pracuje u niego, aby mieć jakieś podstawowe papiery na donosy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szybkinick: zdjęcie grafiku i gdzieś gdzie wpisywales godziny.
Syf w lodówkach też możesz, wiesz, jajka powinny być z dala od gotowych produktów i w lodówce w max 5 stopniach..
  • Odpowiedz
@szybkinick po zsumowaniu wszystkich godzin wychodzi ci poniżej minimalnej? Chodzi o to, czy wpisales 268 godzin na rachunek

Przy umowie zlecenie nie ma pojęcia nadgodzin
  • Odpowiedz