Wpis z mikrobloga

Takie pytanie do osób uprawiających turystykę kolarską: jakie aplikacje do nawigacji i rejestrowania trasy polecacie? Myślałem nad Stravą, ale ostatnio jest wysyp negatywnych komentarzy dotyczących tak darmowej, jak i płatnej wersji. Na początek myślałem o darmówce a jeśli uda mi się utrzymać ilość km w miesiącu, to plan zakłada zakup Garmina.

#trekking #kolarstwo #turystyka #turystykarowerowa
  • 17
@czach: Aaaa. Dodam tylko, że jechałem z włączonymi słuchawkami BT obok uszu i komunikaty nawigacyjne z licznika elegancko było słychać. Ot, takie dodatkowe udogodnienie.
@czarny1989: trasy układasz w kamoocie, przerzucasz na garmina i on cię prowadzi jednocześnie rejestrując wszystko a potem wrzuca to na strave, jak nie masz licznika to po prostu trasa odpal w kamoot a w tle daj strave niech działa
@czarny1989: przede wszystkim nawigacja turn-by-turn jest raczej słaba. Potrafi powiadomić o skręcie, który jest zwykłym łukiem drogi, a nie przypomnieć o prawdziwej zmianie kierunku. W związku z tym trzeba co jakiś czas patrzeć na kreskę na mapie i pilnować, żeby się jej trzymać. Poza tym ekran mógłby być lepszy. Ale ma też zalety - jest podkład z OSM i w mojej okolicy są normalne wszystkie drogi. Zmiana skali czy przeskakiwanie między
@czarny1989: o, nawet nie wiedziałem, że oferują ten licznik w decathlonie. Z appki korzystam tylko do synchronizacji ze stravą (i są z tym problemy, zazwyczaj muszę rozłączyć i jeszcze raz połączyć parę) i udostępniania lokalizacji żonie (to działa OK). Tak jak Ci pisałem - wyznaczam trasę w komoot, pobieram .gpx i po kablu wrzucam go na urządzenie.