Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki z własną działalnością z #uk. Znajomy poprosił mnie o ogarnięcie mu granta na #samozatrudnienie. Poprzedni ogarniałam i to bardzo prosta sprawa. Ale ten teraz- piąty wygląda inaczej i trzeba podać obrót z 2 ostatnich lat. On będzie się dopiero rozliczał teraz. Co dokładnie jest ten cały turnover? Gdzie na self assessment to znajdę? Czytam na necie ale nie kumam tego i nie wiem co to dokładnie jest. Spojrzałam teraz w rozliczenie męża i mam takie pozycje jak niżej na screenie. Czy któraś z tych pozycji to jest ten cały turnover? #anglia #ksiegowosc
petugh - Mireczki z własną działalnością z #uk. Znajomy poprosił mnie o ogarnięcie mu...

źródło: comment_1628624072UmdaaDYqgt1v59HQdWNVQW.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@petugh: turnover to obrót. W przypadku 5 grantu dochody i wydatki to właśnie obrót.

Ogarniasz mu to bo on nie potrafi angielskiego czy liczyć? Jeśli to jego pierwszy rok to pewnie prowadzi książkę przychodów i rozchodów. Powinno iść jak po maśle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smieszekzagranico: @Silvervend: Angielskiego nie potrafi. Czyli turnover w tym przypadku to będzie total income received? Kurła czwarty grant to była bajka, a teraz wymyślili obrót podawać. Bez sensu skoro wszystkie rozliczenia będą i tak mieli.
On zjeżdża do Polski w przyszłym roku więc nie ma co zmieniac na LTD :)
  • Odpowiedz
Przede wszystkim ogarnij im Ltd, bo na self-employu to masochizm.


@Silvervend: Mógłbyś rozwinąć proszę? Przy drobnym turnover rzędu 5-10k rocznie to raczej tylko księgowa będzie mieć pożytek - oczywiście zależy od profilu działalności.
Nie jestem ekspertem, tylko drobnym pionkiem, co mnie ciekawi i nie bardzo rozumiem co ma VAT do turnover przy self employed i dlaczego BEZ VATu?

turnover to obrót. Czyli kasa jaka wpada przed opodatkowaniem i kosztami bez
  • Odpowiedz