Wpis z mikrobloga

@Futyporyt27: no ale zazwyczaj robie 1-2 zadania dziennie. nad każdym siedzę bardzo długo dopoki nie mam pewnosci że jest ok, jak nie wiem jak zrobić, to nie robię, i wtedy ranking nie spada. czyli byłem przekonany, że znam odpowiedź, a mimo wszystko 2 razy źle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dawidk01: za szybko skończyłeś liczyć. To był tylko jeden wariant, zapamietujesz że wygrywasz hetmana za wieże i potem liczysz inne ruchy, pamiętając że Qb3+ i Rd3 daje Ci hetmana i jeżeli nic lepszego nie znajdziesz to wracasz do tego.
Ale matematycznie i tak jesteś gorzej, bo przeciwnik ma 2 wieże i skoczka za hetmana ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dawidk01: zastanów się czemu nie widziałeś tej możliwości, postaraj się wyciągnąć wnioski. Zapisz sobie gdzieś linka do tego zadania, wróć za tydzień lub 2 ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nad każdym siedzę bardzo długo dopoki nie mam pewnosci że jest ok, jak nie wiem jak zrobić, to nie robię, i wtedy ranking nie spada. czyli byłem przekonany, że znam odpowiedź, a mimo wszystko 2 razy źle.


@Dawidk01: powinieneś liczenie wariantów zaczynać od szachów i bić. Rozważyć jak najwięcej możliwości przeciwnika. W obu przykładach ewidentnie widać, że po prostu za mało czasu spędziłeś albo nie przejmowałeś się zbytnio szukaniem najlepszych odpowiedzi
  • Odpowiedz
@Dawidk01: ostatnia rzecz - im dłużej będziesz grał swoje głupie 1.b4 2.b5 tym szybciej dotrzesz do pewnej bariery rankingowej, której nie przebijesz zwykłym graniem i zdobywaniem doświadczenia.
Jeżeli na poważnie zależy Ci na zwiększeniu umiejętności szachowych to zacznij od nauki solidnych podstaw. ;)
  • Odpowiedz
@Dawidk01: Rzucę tylko hasłem-kluczem - "tilt". Po przegraniu kilku pierwszych partii może być tak, że się zdenerwujesz, bo myślisz, że np. nie możesz się skupić, lub boli cię, że przegrałeś przez głupią podwałkę. Będąc zdenerwowanym, gra się gorzej, przegrywa się więcej partii, bardziej się denerwuje, itd. - koło się zamyka.

Czasami w takich sytuacjach po prostu trzeba zrobić sobie przerwę lub zmienić trening na taki, który nie jest tak nastawiony na
  • Odpowiedz
ostatnia rzecz - im dłużej będziesz grał swoje głupie 1.b4 2.b5 tym szybciej dotrzesz do pewnej bariery rankingowej, której nie przebijesz zwykłym graniem i zdobywaniem doświadczenia.


@Futyporyt27: ostatnio Tomek Jaskolka analizował partie stockfish vs alpha zero, gdzie alpha doprowadzila pozycje podobną do moich. sry, ale poki co ja naprawdę nie widze sensu grania jakiegos E4, ktore mi nie leży po prostu, tylko po to żeby mieć +0,5 czy tam +1 pkta
Dawidk01 - > ostatnia rzecz - im dłużej będziesz grał swoje głupie 1.b4 2.b5 tym szyb...

źródło: comment_1628606121UOYkMiuAlC9V6GAsTpJUt6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ostatnio Tomek Jaskolka analizował partie stockfish vs alpha zero, gdzie alpha doprowadzila pozycje podobną do moich


@Dawidk01: genialny przykład, który nie ma nic wspólnego z Twoimi pierwszymi ruchami, ponieważ dwa pierwsze ruchy z tej partii to 1.c4 i Nf3, które atakowały pola d5 i e5 nie dając czarnym łatwego sposobu na zajęcie centrum :)

Tu nie chodzi o głupie cyferki silnika tylko fakt, że jeżeli chcesz otrzymać partię z grywalną grą
  • Odpowiedz
poki co ja naprawdę nie widze sensu grania jakiegos E4, ktore mi nie leży po prostu


@Dawidk01: oho, to wygląda jeszcze śmieszniej jak się ogląda Twoje statystyki ;)

1.e4 zagrałeś 115 razy, w znacznej większości partii grałeś w następnym ruchu 2.Hh5! :)

1.b4 zagrałeś 2648 razy. W pół roku!!! (zdobywając wynik 42,2%)
Poświęcający tyle czasu i liczby partii na np 1.e4 zagrałbyś znacznie więcej partii niż wystarczająco żeby czuć się komfortowo
  • Odpowiedz
e4 zagrałeś 115 razy, w znacznej większości partii grałeś w następnym ruchu 2.Hh5!


@Futyporyt27: E4 nie gram od dawna. Wiesz, ja w styczniu zacząłem grac, przegrywalem wszystko. 31.01 mialem 731 pkt w blitzu, teraz mam 1390. Ja chcę się rozwijać, dlatego nie traktuj moich wypowiedzi jako atak na siebie czy cos, albo wymądrzanie sie, ze odkryłem cos czego inni szachisci nie widza xD po prostu b4 b5 mi jakos naturalnie przychodzi
  • Odpowiedz
@Dawidk01: w ten sposób pokazałem po prostu, że argument z tym, że 1.e4 Ci nie pasuje jest całkowicie bez sensu. Po raz ostatni piszę Ci, że jeżeli b4 b5 Ci przychodzi naturalnie to tym gorzej dla Ciebie. I nie idzie Ci nawet w tym dobrze, bo widziałem partie i statystyki Twoje.
Oglądałem też chwilę Twoją partię z @Kalafjoreg i jest ona kolejnym przykładem jak beznadziejne jest to, co grasz.
Jeżeli chcesz
  • Odpowiedz