Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

W załączniku przykład najprostszego postrzegania sztuki osoby, której edukacja w tek kwestii skończyła się gdzieś na szkole podstawowej xD


@ArmaturaGramatura: Dla niektórych sztuka to jest coś takiego na zasadzie gombrowiczowskiego "Słowacki wielkim poetą był". Oni tego nie rozumieją, im się to nawet nie podoba, ale przyjęło się, że opera/filharmonia to kultura, więc można na rocznicę Halinkę zabrać i się wymęczyć.

No i jak taki ktoś myśli, że sztuki lubić nie można,
  • Odpowiedz
wy to nawet na najwieksze #!$%@? znajdziecie wytlumaczenie


@leczsie: A Wy to każdą niezrozumianą przez Was rzecz wytłumaczycie sobie na chłopski rozum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@leczsie: Forma w tej wystawie została podyktowana formą graffiti. To jest wprost skopiowanie stylu z napisów na murach, tylko ze zmienioną treścią. Jakbyś zmienił formę, to już straciłbyś zamierzony przekaz.

@EmcePomidor: A napisy na murach nie są tandetne? Bo to właśnie miało ten styl wiernie skopiować.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: no ok.

Moim zdaniem to bardziej prowokacja, nie wiem jak w waszych miastach ale u mnie 99% napisów na murach to #!$%@?ć xxx, gdzie XXX to nazwa drużyny piłkarskiej.

Nie twierdzę że nie ma gdzieś napisów #!$%@?ć pedałów, ale serio nie kojarzę żadnego.

W takim przypadku bardziej adekwatna byłaby perspektywa że piłkarze określonych klubów wypisują hasła typu #!$%@?ć kibiców, co nie?
  • Odpowiedz
doskonale rozumiem ale to tandeta

jak coś jest #!$%@? ale zgodne z twoją wizją na świat możesz to śmiało skrytykować

@EmcePomidor: xD

halo nie możesz stwierdzać, że coś jest ciekawe, kiedy to jest LEWACKIE. Proszę się tym ze mną nie dzielić, bo mnie się to nie podoba


Poza tym nadal mam wątpliwości czy ty cokolwiek rozumiesz z tego wpisu skoro posługujesz się słowem "tandeta". To miało być tandetne.
  • Odpowiedz
W takim przypadku bardziej adekwatna byłaby perspektywa że piłkarze określonych klubów wypisują hasła typu #!$%@?ć kibiców, co nie?


@ForestTurtles: ale bardziej adekwatna w stosunku do czego? Autor odnosi się do konkretnych napisów na murach, a nie do wszystkich ani nie do dominujących. Jaki to w ogóle miałoby sens odnosić się do klubów piłkarskich? Czepiasz się dla samej zasady
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ZaplutyKarzelReakcji: tani chwyt, który przyciąga poklask snobów.

Sztuka jak najbardziej, ale mając świadomość, że sztuka może być mało ambitna, nieestetyczna - po prostu marna. Nie bronię nikomu zachwycać się tym, ale osobiście uważam to za miałkie.

Obrzydliwy trywializm i żerowanie na emocjach prostacką kontrowersją. Kwintesencja współczesnego artyzmu.
  • Odpowiedz
Obrzydliwy trywializm i żerowanie na emocjach prostacką kontrowersją. Kwintesencja współczesnego artyzmu.


@sidhellfire: Spójrz też na to w kontekście histerycznej reakcji, jaką widzimy. Może ja i ty nie potrzebujemy tej wystawy, aby się zorientować, że w tym konflikcie mamy agresora i ofiary, a nie żadne równoważne strony. Ale wielu ludzi widzi w tym wyłącznie agresywny atak LGBT na środowiska narodowe/hetero. I to jest najlepszy dowód na to, że przekaz był potrzebny. Większość
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: mam poglądy lewicowe, ale zwyczajnie to do mnie nie trafia. Irytuje tak samo jak bazgroły na miejskich murach. Wulgarne, prostackie i zmuszające do kolejnych głupich podziałów, a nie pozytywnej refleksji. To już "jedzący kartofle" van Gogha pobudza mnie bardziej do myślenia i wyciągania wniosków, niż prymitywizm mający na celu odwrócenie kota ogonem i wywołanie kontrowersji. W końcu każdy choć trochę myślący człowiek dobrze wie, jak narodowcy potrafią być prymitywni, nie
  • Odpowiedz
W końcu każdy choć trochę myślący człowiek dobrze wie, jak narodowcy potrafią być prymitywni, nie trzeba zniżać się do ich poziomu, by zostało to zauważone.


@Sandrinia: myślę, że nie o to chodziło autorowi. Raczej o sytuację osób, które codziennie widzą takie napisy skierowane do nich. To miało trafić do nas, żebyśmy zrozumieli, że te komunikaty na murach i ścianach są niewidoczne dopóki nie jesteśmy ich adresatami.

@Gigamesh: Nie każda sztuka
  • Odpowiedz