Wpis z mikrobloga

Od lekarza z NFZ (przez Teleplatformę Pierwszego Kontaktu) dostałem receptę na lek objęty refundacją (jest na liście, ryczałt za niego to ~3 zł), a jednak lekarz oznaczył odpłatność 100%. Ktoś wyjaśni skąd taka odpłatność, jeśli przeznaczenie leku jest zgodne z jego wskazaniami?
#nfz #lekarz #apteka
  • 13
  • Odpowiedz
@ovation: Oprócz wpisu na mirko napisałem jeszcze skargę przez ePUAP do NFZ, ale znając życie odpowiedź dostanę za rok xD

Btw. to jakaś dziwaczka lekarka, bo wita się słowami "Dzień dobry, tu lekarz", ale za #!$%@? się nie przestawi imieniem i nazwiskiem, bo powołuje się na RODO xD
  • Odpowiedz
@DOgi: może myślał że nie ma refundacji, one się ciągle zmieniają i wgl lekarz nie powinien się zastanawiać nad takimi głupotami. Zadzwoń do przychodni i poproś go żeby ci wyjaśnił
  • Odpowiedz
@DOgi:
Czy to był Twój lekarz prowadzący?
Czy leki były wystawione na chorobę przewlekłą?
Czy miałeś wcześniej zdiagnozowaną jednostkę chorobową, na które przeznaczone są te leki?

Pytam, bo bywa tak, że jak lekarz ma podejrzenia, że chorujesz na coś, ale nie ma jeszcze wyników badań, które pozwolą mu postawić diagnozę, ale wie że trzeba już zacząć Cię leczyć to da Ci receptę, ale na 100%, a nie na 30% czy R.
  • Odpowiedz
@DOgi no chyba żarty? W publicznej placówce, lekarz się nie przedstawi? Równie dobrze to może być sprzątaczka XD... Po 2 na recepcie muszą chyba, być dane lekarza?
  • Odpowiedz
@TheMan: Randomowa lekarka z teleporad weekendowych by NFZ. Nie mam żadnych przewlekłych chorób itp., a lek to po prostu penicylina w związku z infekcją gardła, a właściwie z profilaktyką powikłań po tejże infekcji :D 100% normalne zastosowanie, zgodne z ulotką.

@ovation: na recepcie są oczywiście jej dane, ale zauważyłem, że nie tylko ja zwróciłem uwagi na jej dziwne zachowanie:

https://www.rankinglekarzy.pl/elwira-brzuchalska/gryfino-104664
DOgi - @TheMan: Randomowa lekarka z teleporad weekendowych by NFZ. Nie mam żadnych pr...

źródło: comment_1628510363es4rA5J8Nxdq7nmFKwIVES.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Protamina: w aptekach są szybkie testy + można sobie samemu zajrzeć do gardła, ale czemu odbiegasz od tematu? ;D Mam umówioną wizytę z normalnym lekarzem.
  • Odpowiedz