Wpis z mikrobloga

Mili Państwo, moje zarzuty dotyczące podejścia polskich prawicowców do klimatu sprawiły, że środowisko to chyba chce odebrać mi kartę prawaka.

W toku dyskusji nad uwagami red. Warzechy dot. mojego artykułu w "Plusie Minusie", do rozmowy włączył się red. Otoka-Frąckiewicz, który zaprosił mnie do swojego kanału na „wywiad o mojej prawicowości”. Jako że podczas naszej ostatniej rozmowy red. Otoka pozwolił sobie podczas montażu wrzucić do filmu takie tweety z naszych pogawędek, jakie mu pasowały i dziwnym trafem pominął te, o których mówiłem, zaproponowałem, by dyskusja odbyła się na neutralnym gruncie. Tu z pomocą przyszedł zespół myPolitics, który chciał zorganizować taką rozmowę.

Niestety, red. Otoka zaproszenia nie przyjął. Zamiast tego - w odniesieniu do moich zarzutów dot. montażu - zasugerował, że wrzuci wycięty fragment naszej ostatniej rozmowy (vide: screen), czyli rozmowę „na offie”, już po zakończeniu nagrywania. Odparłem, że z chęcią sam to zrobię, co też uczyniłem. Link do materiału znajdą Państwo w komentarzu.

Przepraszam z góry, jeśli uznają Państwo ten post za stratę czasu - zależy mi jednak na maksymalnej transparentności i uczciwości względem czytelników. Jako dziennikarz nie mogę pozwolić sobie na to, by ktokolwiek z Państwa uznał, iż jakieś rzeczy ukrywam.

Niemniej, czyniąc zadość temu obowiązkowi mogę wrócić do normalnej aktywności - do której śledzenia serdecznie Państwa zapraszam! [ https://www.youtube.com/watch?v=EMPg7zhQWGc ]

#klimat #4konserwy #neuropa
JakubWiech - Mili Państwo, moje zarzuty dotyczące podejścia polskich prawicowców do k...

źródło: comment_1628500432lslglwq58uFJsjfWCKyvN2.jpg

Pobierz
  • 18
@Neubert: to nie jest tak, że istnieje grupa prawackich i lewackich szurów. Teoria podkowy jest skrajnym uproszczeniem tego tematu. Tutaj nie chodzi o poglądy tylko o otwarcie na dyskusje i gotowość do tego, że rozmówca po prostu się z nami nie zgodzi.

Dlatego nie ma żadnej podkowy, są po prostu ludzie którzy są gotowi wymieniać poglądy dla samej idei rozmowy i ludzie którzy już odkryli całą prawdą tego wszechświata i zarówno
@JakubWiech: nagranie potwierdza przede wszystkim brak ścisłego rozumowania u Otoki. To jest gawędziarstwo, na próby ściślejszego dyskursu odbija w standardowe, nie wymagające myślenia komunały typu " zawsze miej wątpliwość' 'opłacane agendy'. On nawet nie próbuje słuchać rozmówcy.
Żeby dyskutować w sposób wartościowy to muszą być spełnione minimalne wspólne założenia. W przypadku klimatu takim założeniem jest, że konsensus naukowy nie jest wytworzonym przez loze masońskie kłamstwem. W przeciwnym wypadku rzeczywiście 'buksujemy w