Wpis z mikrobloga

Rzymskie ruiny, gotyckie wieże i wiszące domy - to tylko kilka rzeczy do odwiedzenia w Cuenca Hiszpania. Umiejscowione na szczycie skalistego klifu w połowie drogi między Madrytem a Walencją, średniowieczne miasto Cuenca w Hiszpanii jest fascynującym miejscem do odwiedzenia. Większość ludzi wpada tu na jednodniową wycieczkę. To senne, ale niesamowicie malownicze miasteczko całkowicie przerosło moje oczekiwania. To jest jedno z najładniejszych miasteczek o jakim nigdy nie słyszeliście. W rzeczywistości, jego dobrze zachowana średniowieczna starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zapraszam was do:
subskrybowania
komentowania

#cuenca #wakacje #turystyka #polacos #hiszpania #urlop #ciekawostki
magnuss - Rzymskie ruiny, gotyckie wieże i wiszące domy - to tylko kilka rzeczy do od...
  • 7
@magnuss

Ostatnio jakaś strona podsunęła mi pobyt/wakacje w Cuenca - myślę sobie, co to jest, pierwsze słysze o tej miejscowości.

To jest jedno z najładniejszych miasteczek o jakim nigdy nie słyszeliście.


Także bardzo w punkt.

Plusik dla zasięgu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@magnuss: fajny film, Mirku, dzięki! Mam tylko kilka pytań, choć może już o tym wspominałeś w materiale, a jeżeli tak, to wybacz, część przewinąłem (ale część obejrzałem dwa razy, więc się wyrównało!). Jak sytuacja Covidowa, a szczególnie maseczkowa? Widzę, że większość osób nosi maseczki nawet na zewnątrz, a niby od 26 czerwca już w Hiszpanii nie trzeba. Są jakieś miejsca zamknięte z powodu epidemii, gdzieś nie można wejść?
@RDwojak:

fajny film, Mirku, dzięki! Mam tylko kilka pytań, choć może już o tym wspominałeś w materiale, a jeżeli tak, to wybacz, część przewinąłem (ale część obejrzałem dwa razy, więc się wyrównało!).

Dziękuję :)

Jak sytuacja Covidowa, a szczególnie maseczkowa? Widzę, że większość osób nosi maseczki nawet na zewnątrz, a niby od 26 czerwca już w Hiszpanii nie trzeba. Są jakieś miejsca zamknięte z powodu epidemii, gdzieś nie można wejść?


Hiszpanie
@magnuss: dzięki wielkie, wszystko już wiem!

Planuję wrześniowy tydzień w Madrycie i okolicach, to już moja druga wycieczka do stolicy, tylko właśnie tych obostrzeń nie byłem pewien. Dzięki raz jeszcze i powodzenia w rozkręcaniu kanału!
Planuję wrześniowy tydzień w Madrycie i okolicach, to już moja druga wycieczka do stolicy, tylko właśnie tych obostrzeń nie byłem pewien. Dzięki raz jeszcze i powodzenia w rozkręcaniu kanału!


@RDwojak: może do września uda mi się przygotować przewodnik po Madrycie :) Tak czy inaczej miłego pobytu.