Wpis z mikrobloga

Proszę wybaczyć Spam, będę wklejał to co jakiś czas.. #afera #przeprosiny #niewinny @Paralotnia Przepraszam użytkownika Paralotnia o to, że został w dniu dzisiejszym zniesławiony i oskarżony o kradzież konta.. Opis całej historii: Ostatnio chcąc komuś pomóc, napisałem użytkownikowi na MB, że mogę mu dać konto premium w serwisie Rapidox do pobierania z turbobit, rapidshare itp.. Dałem mu konto, myśląc, że jak przed nickiem jest @ małpa to oznacza to PW (jestem nowym użytkownikiem) Konto działało aż do dzisiaj, ktoś o 12 zmienił hasło i e-mail.. Napisałem o tym na MB, że dałem coś za darmo a ktoś to wykorzystał.. Dowiedziałem się także, że małpa @ wcale nie oznacza, że wiadomość dochodzi tylko do tej osoby ale również osób obserwujących.. Administrator serwisu dał mi adresy ip ostatnich logowań oraz e-mail.. Zrobiłem znalezisko i zaczęło się CSI:wykop.. Szybko użytkownicy doszli do tego, że ostatni adres ip należy do kogoś z Opola, a e-mail do jakiegoś Mateusza Szczęsnego (poprzez fb sprawdzili) Zarzuty poleciały w stronę użytkownika Paralotnia, który to na profilu ma napisane Opole.. Zaczęły też napływać różne dane- zdjęcia, nazwisko, strony szkolne.. Zdecydowałem się usunąć znalezisko ponieważ, wiele osób krzyczało, że ujawniam dane osobowe i cudze zdjęcia- jednak to nie ja wklejałem.. Zgłosiłem usunięcie znaleziska, ale ludzie na MB cały czas pisali, czy złapano tego złodzieja.. To tyle.. Bardzo przepraszam użytkownika @Paralotnia i proszę, żeby wszedł na gg które ma podane w profilu. Proszę wybaczyć Spam, będę wklejał to co jakiś czas..
  • 49
@gav: Ale co z tego? Jakbym teraz zaczął rzucać #!$%@? na wszystkich, a potem przeprosił, to spoko, zdarzyło się? Za takie oskarżenia (wiem, że to trochę dziecinada, bo to tylko internet etc. ale ja się czuje tutaj jak w drugim domu) ja bym się wkurzył i zrobił mu piekło tutaj.
@Dreszczyk: #!$%@?ć potrafimy i chętnie to robimy. Powiedzieć dobre słowo, pochwalić właściwą postawę też powinniśmy.

Od czasu do czasu. :]

Gdybyś kogoś zjechał, a potem przeprosił, też byłoby ci wybaczone zakładając, że nie byłoby to ewidentnym trollingiem. ;]
@Dreszczyk: Z premedytacją mówisz? Faktycznie, specjalnie obrałem na cel Paralotnie... Dodatkowo, ci co brali udział w oskarżaniu.- to że ich nie zawołałem niech się cieszą, że to ja przepraszam a nie oni.. Skoro się cieszą, to tylko oznacza, że nigdy w życiu nie popełnili błędu, albo sami siebie okłamują lub po prostu za nic w świecie nie przepraszają.. Wiem, to zdanie ma wiele błędów, wybaczcie..
@Bunis: Wzruszająca historia. Ale to Ty wszystko zacząłeś, na pewno chciałeś (przynajmniej na początku) jak najgorzej dla osoby, którą wskaże Twoje (i innych) śledztwo. A co byś zrobił, gdyby wyszło na jaw więcej zdjęć i danych? Pomyślałeś o tym? Oczywiście teraz tylko sobie tak mówie, bo jestem 'po tej drugiej stronie' barykady, a sam nie wiem jakbym się zachował.
@Dreszczyk jestem nowym użytkownikiem wykopu i chciałem wprowadzić jakąś rozrywkę, jednak jestem też głupi, dlatego tak to wyszło.. Dodatkowo, chciałem pogadać z tą osobą która zmieniła hasło, bo to że ona zmieniła to nie miało sensu, skoro można było korzystać z konta bez ograniczeń a ja płaciłem, więc jak osoba zmieniła hasło i nic nie pobierała a w dodatku ja przestałem płacić, to jaki sens było zmieniać hasło? Jednak ja cały czas
@Dreszczyk: Serio bardzo mi miło, że tak do tego podchodzisz, że tak jakby ująłeś się za mną i postawiłeś w mojej sytuacji. Poczułem wsparcie. To było szczerze bardzo miłe i "nabiłeś sobie u mnie wiele plusów"
Podsumowując:

@Bunis: ewidentnie dał ciała, ale szybko wycofał się i przeprosił. Widzę tu też szereg okoliczności łagodzących:

a) jest nowym użytkownikiem, nie znał wykopowych mechanizmów

b) wyczerpująco i szczerze przeprosił

c) działał w stanie wzburzenia spowodowanego okolicznościami (tj. podwędzenia konta)

d) przede wszystkim - na samym początku wykazał się obywatelską postawą i chcąc pomóc obcej osobie udostępnił jej swoje dane - co nie było może rozsądne (ze względu na publikę), ale