Wpis z mikrobloga

Kolejny wpis o budowie lasera.

Od poprzedniego wpisu udało mi się zrobić następujące rzeczy:
1. Ustawić odpowiednio oś XY, aby wózki chodziły płynnie:
- na chwilę obecną po wgraniu programu wygląda to tak: https://streamable.com/vdnxu3
- pierwsze próby samego przesuwania osi x i y wyglądały tak:
https://streamable.com/zjjb1q
Po pierwszych próbach rozebrałem wszystko i z złożyłem na nowo dokładniej, pilnując przekątnych i wszystkiego innego czego mogłem pilnować. Usztywniłem wózki tak żeby nie szło ruszać na skos tą szyną która jeździ na dwóch wózkach. Zamówiłem też zębatki z łożyskami o których pisałem w poprzednim wpisie.

2. Zamocowałem krańcówki na końcu każdej osi. Oczywiście te które zamówiłem mają otwory 4mm, a do tych szyn mam nakrętki 5mm. Na początku kombinowałem z włożeniem do szyny kawałka drewienka i użyciem małego wkręta, ale ostatecznie połapałem to na trytyki i jest wystarczająco sztywno. Nic się nie przesuwa.

3. Osadziłem elektronikę na płycie, połączyłem ją i zamontowałem na ramie. Zdobyłem korytko grzebieniowe więc nie widać aż tak bardzo plątaniny w przewodach. Przewody są różnorakiego koloru, starałem zachować się jakąś konsekwencję w używaniu, ale po prostu używam tego co mam. Miałem jakiś kilkunastożyłowy przewód 20m i wszystko pochodzi z jego rozbiórki. Z elektroniką nie było jakiś większych problemów. No może poza jednym wyjątkiem, czyli czujnikiem przepływu wody, o którym pisałem poprzednio. A więc faktycznie sterownik nie wykrywa go, gdyż wymaga 24V. Istnieje jednak drugi sposób podłączenia tego zabezpieczenia. Zasilacz tuby lasera ma też opcję podpięcia tego czujnika i tu na szczęście wystarczy 12V, w sterowniku natomiast idzie wybrać gdzie został zainstalowany.

4. Oprogramowanie. To co widać na pierwszym z filmików to kilka kształtów losowo narysowanych tak, żeby sprawdzić jak sobie poradzi z elipsami, skosami, kołami. Efekt jest w miarę zadowalający - dokładniej się sprawdzi się jak już będzie strzelać laserem. Używam programu LightBurn który jest kompatybilny z tym sterownikiem. Dedykowany program RDWorks nie wykrywał mi sterownika i miał jakiś problem z połączeniem.

5. Kupiłem prowadnice łańcuchowe do przewodów. Niestety potrzebują one podparcia, które na razie było zrobione chałupniczo z dość miękkiego materiału więc nie wygląda to jakoś atrakcyjnie. Jak już laser będzie śmigał to przygotuję coś ładniejszego. :P

6. Układ sprężonego powietrza - https://streamable.com/kggxmr - kupiłem króciec który widać na filmiku. Zamontowałem go w ramie i teraz przed każdym użyciem lasera wystarczy się wpiąć sprężarką (mam ją na wyposażeniu garażu, nie kupowałem specjalnie do lasera). Tu pozostaje mi znaleźć jakąś blaszkę czy cokolwiek innego czym usztywnię położenie tego króćca.

Powyższe rzeczy to te, które w mniejszym lub większym stopniu są już rozwiązane. Obecnie walczę z ustawieniem luster. I tu pojawia się chyba główny problem mojego projektu. Na modelu 3d wszystko wygląda pięknie. Rura jest równolegle do osi Y, prostopadle do osi X. W rzeczywistości jednak tak nie jest, na co składa się kilka rzeczy. Podstawa uchwytu to dwie blaszki, które nie są idealnie wygięte (to chyba najmniejszy problem). Sam uchwyt to pręty gwintowane z zamocowaną na końcu obejmą metalową. Wyregulowanie wysokości co do mm nie jest za proste sposobem który tu wymyśliłem, niby mi się udało, ale i tak pewnie idealnie nie jest więc rura lasera może odchylać się delikatnie do góry lub do dołu co na końcu ścieżki lasera daje już większe odchylenie. Jeszcze trudniej ma się sprawa z równoległością. Obejmy które mam są na średnicę min. 57mm, rura ma 55mm (dodatkowo same obejmy też nie są idealnie ustawione, bo są wkręcane). Powstaje tu więc pewien luz, który sprawia, że rura może się różnie ułożyć i wtedy odchylenie na końcu ścieżki lasera będzie mocne w osi poziomej. W kolejnym dniu w którym znajdę trochę czasu będę jeszcze pracował nad ustawieniem tego, ale jeżeli nie dam rady to będę musiał wymyślić bardziej zaawansowane uchwyty z regulacją. Kilka pomysłów już mam, dostęp do drukarki 3d mam więc prócz czasu nie powinno być większego kłopotu.

Inne rzeczy z którymi muszę się jeszcze zmierzyć:
- Stół roboczy - koncepcja którą miałem nie jest chyba za idealna. Robiłem to na razie chałupniczymi sposobami i na razie efekt można zobaczyć na fotce. Pręty gwintowane osadziłem w łożyskach, a na nich zamocowałem zębatki. Wszystko chciałem połączyć paskiem zębatym, ale, żeby chodziło to jak trzeba muszę dobrze wypoziomować kantówki, wykonać jakieś napinacze dla paska tak, żeby oplatał jak największą powierzchnię każdej z zębatek. Na razie też nie mam materiału na samą powierzchnię stołu roboczego. Pomysły mam, ale zostawiam to na później.

- Obudowa - płyty które zamontowałem z kilku stron dostałem za darmo, ale już wiem, że muszę je wymienić na coś sztywniejszego. Te które mam to płyty używane na tyłach mebli. Użyć do tego muszę grubszej sklejki koło 10mm, co mam nadzieję usztywni dość konstrukcję. Do tego muszę wykonać panel operatorski i klapę lasera.

- Układ chłodzenia - na razie mam, gdy przy regulacji luster strzelam laserem, to podstawiam wiaderko z wodą demineralizowaną, wkładam tam pompkę i węże połączone z tubą. Na późniejszym etapie będę musiał to jakoś ładniej rozprowadzić, ogarnąć jakiś zamknięty zbiornik na wodę, zainstalować termometr.

- Odciąg spalin - kolejna rzecz której jeszcze nie robiłem, ale pomysł na rozwiązanie mam. Najprawdopodobniej kupie "łazienkowy" wentylator osiowy. Upatrzyłem takie, które mają wydajność ponad 200m3/h, do tego kanał eleastyczny PCV i powinno być ok.

Jak poprzednio zaraz powrzucam w komentarze zdjęcia poszczególnych rzeczy.

Tutaj fotka obecnego stanu:

Poprzednie wpisy:
1. Test tuby lasera - https://www.wykop.pl/wpis/58044539/tak-z-dwa-lata-temu-budowalem-ploter-z-laserem-ze-/
2. Rama + oś XY - https://www.wykop.pl/wpis/59192587/ciag-dalszy-moich-zmagan-z-budowa-lasera-pierwszy-/

Wołam całą rzeszę chętnych: @kajak98 xd

#majsterkowanie #diy #hobby #tworczoscwlasna #konstruktor #laser #elektronika
Marynowany - Kolejny wpis o budowie lasera.

Od poprzedniego wpisu udało mi się zro...

źródło: comment_1628325864d1oUozCP4GaKt15hcWECqk.jpg

Pobierz
  • 12
@blackmilk: ciąć sklejkę, drewno, plexi i inne takie materiały. Powinno sobie radzić, np. ze sklejką 6mm w takim jeszcze rozsądnym tempie. Jeśli chodzi już o grubsze rzeczy to wtedy pewnie też da radę, ale trzeba wziąć pod uwage punkt skupienia, i że im dalej od tego punktu tym cięcie jest grubsze.
@blackmilk: stali to akurat nie potniesz tym. Możesz jedynie grawerować, np w anodowanym aluminium.
Odnośnie obróbki drewna, jakiś plastików. No to teoretycznie dużo bardziej precyzyjny jest laser, sposób grawerowania też jest trochę inny. Wydaje mi się, że obu narzędzi raczej do innych rzeczy użyjesz.
@blackmilk: no raczej takie hobby, żeby zrobić i żeby działało.
Jeżeli będzie działać no to wtedy się zastanowię, co konkretnie tym robić. Kilka pomysłów już mam, od jakiś prostych rzeczy typu organizery (https://filecnc.com/home/12078-Desk-Paper-Organizer-Laser-Cut-Free-Vector.html) chociażby, żeby uporządkować śrubki, nakrętki, podkładki, których używałem do tego. Idę też za kilka miesięcy na wesele więc może jakąś customową kartkę typu https://www.shutterstock.com/pl/search/laser+cut+wedding+invitation. Z takich trudniejszych projektów, które chciałbym zrobić, to plansza do jakieś planszówki (pewnie
no raczej takie hobby, żeby zrobić i żeby działało. Jeżeli będzie działać no to wtedy się zastanowię, co konkretnie tym robić


Jakbyś osadził to na jakimś wózku dodał oś obrotu X i Z to mogło by działać jako potężny laserowy czołgoodstraszacz na te przeklęte gołębie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzięki, że zawołałeś, nic z tego co piszesz nie rozumiem ale będę kibicować
verto10 - > no raczej takie hobby, żeby zrobić i żeby działało. Jeżeli będzie działać...

źródło: comment_1628336384p2I4QTXxO6IogC0Q2o1DKi.jpg

Pobierz