Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś inwestuje na longa to tak jak pisałem pare miesiecy temu, banki to pewniaczek. Nawet jak wprowadzony jest jakiś akt prawny, który w nie uderza to później banki i tak wymyślają takie działania by wyjść z tego z jeszcze większym zyskiem. Im mocniej próbuje się ich kopać tym wyżej skaczą z radości.

Kiedy PiS ogłosił wprowadzenie nowego podatku, eksperci alarmowali: banki przerzucą koszty na klientów. Ich słowa okazały się prorocze. Większość banków w Polsce podniosła opłaty i prowizje. Negatywne skutki mogą dotyczyć też całego systemu finansowego i gospodarki.

https://www.money.pl/banki/w-trzy-lata-podatek-bankowy-pochlonal-ponad-10-mld-zl-nowa-danina-uderzyla-po-kieszeni-polakow-6347277151557761a.html
Jeśli ktoś myśli, że jakieś decyzje frankowe sprawią, ze banki zostaną zgniecione kolanem to już tłumaczę: NIE. To będzie jedynie okazja do dobrania akcji na korekcie. Banki nie dadzą się wydymać nawet jesli jakieś działanie wydawałoby się na pierwszy rzut okiem bardzo negatywne dla nich to w perspektywie czasu dowiemy się o nowym ich pomyśle, który wyciągnie ich za uszy na nowe szczyty.
Działania obecnego rządu są wyłącznie działaniami populistycznymi, które jak pokazał powyższy przykład, sprawiają, że to obywatel zapłaci za ten populizm. Pamiętajcie co powiedział Fogiel: nie zatrudniają specjalistów. Banki przeciwnie :)
Popatrzcie na obecne wyceny banków na GPW. Mimo kryzysu pandemicznego i prób dociskania różnymi obciążeniami to banki radzą sobie bdb. Nawet jesli taki mBank spadł po wynikach to i tak były one potwierdzeniem dobrej sytuacji. Frankowicze? Wszystko w cenie. Inwestorzy liczą się z różnymi scenariuszami i mimo wszystko wierzą, że na longa będzie spoko.
Ostatnio straszeni jesteśmy, że wiele osób wzięło kredyty przy niskich stopach a jak zostaną podniesione to zacznie się problem ze spłatami. Jakoś banki nie padły kiedy frankowicze mieli/mają problemy ze spłatami a problem z podniesiem stóp będzie dużo mniejszy niż frankowy.
Pamiętajcie, w kryzysie bogaci bogacą się a biedni biednieją. Nigdy nie było inaczej.
#banki #gielda
  • 16
  • Odpowiedz
siemka pare uwag ode mnie, bo o ile uważam ze masz 100% racji to mam troszkę inne zdanie odnośnie samego nastawienia

Ostatnio straszeni jesteśmy, że wiele osób wzięło kredyty przy niskich stopach a jak zostaną podniesione to zacznie się problem ze spłatami.


@widmo82: wg mnie ludzie o tym piszą nie dlatego że banki mają dostać po tyłku tylko dlatego że osoby które biorą kredyt dostaną po tyłku jak sam #!$%@?*n

Poniżej
P.....r - siemka pare uwag ode mnie, bo o ile uważam ze masz 100% racji to mam troszk...

źródło: comment_1628326346QVZ6QkBJps2RTs5OtenTlo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kanapaisofawjednym: siedze w bankach, robią mi portfel na podobnym poziomie jak TIM i ASBIS. Kwikłem jak odwlekli sprawę frankowiczów a dupło tak mocno, że byłem sam zaskoczony i nie wiedziałem co innego z portfela sprzedać by dobierać banki :) To tak jak z kolejnymi falami pandemii. Zapowiedzi, że bedzie lockdown na tygodnie wcześniej a jak ogłaszali to brakowało sranie PKC :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@widmo82: nie zgodze sie - jednak uchwala SN nie zapadla a banki robia pod nia mocne odpisy. Uwazam, ze jej nie ma w cenie jeszcze i nadejdzie korekta, ktora to uwzgledni
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widmo82: tak, ale uwazam, ze natlok spraw frankowych jaki obecnie przezywaja banki plus ta uchwala spowoduje, ze banki beda w okresie dluzszym w trendzie spadkowym. Na to naloz, ze banki - poobijane stratami we frankach - beda musialy jednak liczyc sie jakos z podwyzka stop. Jasne - w krotkim terminie to wzrost rentownosci bankow, ale pytanie czy rynek pracy/gospodarka bedzie wtedy w takim samym miejscu, co teraz
  • Odpowiedz
@widmo82: Przed wejściem w banki wstrzymuje mnie jedna kwestia. Getin Noble Bank, za duży na przejęcie jak Idea. Od lat notuje straty. Największy odsetkowo portfel kredytów frankowych wśród banków. W najgorszym przypadku jego upadłości obciąży poważnie inne banki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enyo: co takiego? Za złotówkę go przejmie ktoś. TV nie oglądasz? Wiesz ile SKOKow zniknęło z rynku? Czy posypały się finanse? Zatrzęsła się ziemia?
  • Odpowiedz