Wpis z mikrobloga

@lukzs: stracona sprawa niestety, z sentymentu trzymam jeszcze BB Classic, ale niestety do niczego więcej poza dzwonieniem, SMSowaniem, kalendarzem i tym podobnymi podstawowymi funkcjami to on się już nie nadaje.

@AleDlaczegoTak: no tak średnio działa bym powiedział. Tzn jeszcze kilka lat temu działało (na różnym poziomie używalności, ale to osobny temat) jakieś 50% z tych co próbowałem. Z obecnie publikowanych apek nie działa już praktycznie nic.
@AleDlaczegoTak: @xvovx: działają aplikacje z Androida 2.3 więc bardzo stare xd działa mail YouTube przez stronę. Fejs też przez stronę a nie apka ale udało mi się zainstalować wersję lite na androida 2.3
Kupiłem głównie dla zabawy bo 200zl a kiedyś 2000 kosztował pobawię się i sprzedam dalej widać popyt jest chyba starsi ludzie kupują
@lukzs: prawie dwa lata temu przeskoczyłem z BB na Androida, a teraz iOS. Z BB się przesiadłem ze względu na responsywność, aktualizacje aplikacji (a raczej ich brak) oraz liczne bugi przy uruchamianiu takich aplikacji. Na iOS przeskoczyłem ze względu na jakość zdjęć, wsparcie sprzętu i jakość aplikacji.
@lukzs: @danoxide: BB OS 10 był zajebistym systemem wyprzedzającym Androida (a podejrzewam, że również iOS - chociaż z tym bardzo mało miałem do czynienia) o lata świetlne. No, ale cóż, na tym rynku wygrywa się nie jakością, ale popularnością i wyszło jak wyszło.
@xvovx: aplikacje pisane na iOS są, według mnie, jakościowo dużo lepsze niż androidowe. Porównując BB i iOS odczucia są podobne, ale te z iOS są, hmmm... bardziej intuicyjne i mają lepszy UX.
Głównym problemem BB był marketing, bo ludzie zasadniczo w dupie mają bezpieczeństwo i prywatność. Dla prostych ludzi liczy się jakość robionych zdjęć i dostępność popularnych aplikacji takich jak FB, Instagram, aplikacja banku, czy Mapy Google.