Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1990
Marysia w wywiadzie:

Rzut oszczepem jest konkurencją, w której notuje się najwięcej kontuzji w lekkoatletyce. Tymczasem oszczepnicy w naszym związku praktycznie nie mają wsparcia fizjoterapeuty. Myślałam, że przynajmniej po rzucie na 71 m otrzymam pomoc. Nic takiego jednak się nie stało. Przez ostatnie pięć lat wydałam wszystkie swoje oszczędności na to, żeby znaleźć najlepszych specjalistów w Polsce. Tylko dzięki temu, że przez ten czas inwestowałam w swoje zdrowie, mogłam stanąć do rywalizacji w Tokio.


ehhhhh

#tokio2020
  • 60
  • Odpowiedz
Cholernie przykro mi się zrobiło jak to przeczytałem. A te nasze #!$%@? patałachy z piłki nożnej mają wszystko czego zapragną.


@Kefaveli: W sensie, ze PZPN powinien oplacac fizjoterapeute lekkoatletom?
  • Odpowiedz
@mistejk: Po pierwsze - obaj wiemy, że to i tak Skarb Państwa ma najwięcej do powiedzenia w KGHM, więc można powiedzieć, że jest to firma państwowa.
Dwa - nie wszyscy mieszkańcy Lubina interesują się piłką nożną, część z nich także uważa, że środki przeznaczone na Zagłębie (które nie odnosi żadnych sukcesów) są wyrzucone w błoto.
Trzy - pracowników KGHM, którzy zarabiają bardzo dobrze jak na polskie warunki nie trzeba motywować
  • Odpowiedz
@uhu8: no nie całkiem. Policjant (nie milicjanci dzisiejsi) wypracowuje swoją pracą pensje. Ma swoje zadania, jest potrzebny i bez niego tak realnie państwo nie może funkcjonować. Więc faktycznie obywatele płacą jego pensje, ale jest ona zarobiona i zasługuje na nią. Oczywiście aktualnie policji nie ma, jest pisowska milicja i zasługują tylko na plucie im w twarz, ale mówimy o państwie teoretycznie rozsądnym.
Kopacz piłki nie jest potrzebny, może zarabiać z
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Loloman: nie bierzesz pod uwagę, że wladza (centalna, samorzadowa) chce miec sport. Jako rozrywkę, powód do zadowolenia. "Chleba i igrzysk" to start patent.
Oczywiście gdzies jest granica oplacalności tematu z pkt widzenia sektora publicznego. I gdy 16 z 18 klubów ekstraklasy żyje z kasy publicznej, jest calkiem rozsadne, że nie kupuje się zawodników za 10 czy 50 mln euro, tylko zwykle 500k euro max.
Wracając ad rem, fizjoterapia to nie
  • Odpowiedz
@miki4ever A czy ja to gdzieś napisałem? Wy tu wszyscy macie problem z czytaniem ze zrozumieniem XD chodzi mi tylko o podstawowa opiekę lekarska, a większość się zesrała i na dodatek mnie obraża - taka z wami dyskusja, argumentum ad personam.

Wyraze się jasno ostatni raz. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że nasi piłkarze maja najwyższa opiekę medyczną, a nasza lekkoatletka nie posiada nawet fizjoterapeuty gdzie ten sport również jest narażony na wiele kontuzji.

Nie, nie mam bólu dupy, że piłkarze tyle zarabiają, że tyle jest pieniędzy w piłce, wiem że sa sponsorzy i wiem, że to jest najpopularniejszy sport w Polsce.
  • Odpowiedz
Podkreślę to ostatni raz. Każdy sport powinien mieć dostęp do sztabu medycznego


@Kefaveli: Co rozumiesz przez "kazdy sport"? W sensie, ze kazdy kto uprawia jakakolwiek dyscypline powinien miec zapewniony sztab medyczny?

Napisales w stylu, zlodzieje powinni miec ucienane rece, a nie tak jak taki Kefaveli, chodza sobie ludzie na wolnosci. Czyli moze nie wprost, ale sugerujesz, ze pilkarze powinni sie wstydzic za taka sytuacje. Generalnie ladna manipulacja, na wykop dziala,
  • Odpowiedz
@miki4ever Gdzie napisałem, że się powinni wstydzić? Sam manipulujesz bo sobie dopowiadasz. Chyba normalne, że każdy sport zawodowy powinien mieć zapewniona opiekę medyczną. Nie zamierzam juz dyskutować, bo tłumaczyć tobie coś to i tak bez sensu bo sobie dopowiesz i nazwiesz to manipulacja ;)
  • Odpowiedz
@Kefaveli: No i dobrze, oszczepników nikt nie ogląda, nie generują zysków i pomoc dla nich byłaby finansowana z podatków na tak naprawdę fanaberię. A kopacze sami generują zyski i jeszcze wpłacają setki tysięcy do budżetu jako % od swoich pensji, czy zysków jakie przynoszą kluby.
  • Odpowiedz