Wpis z mikrobloga

#samsung #xiaomi #prawo

chce kupić telefon z olx, który jest wzięty na raty, nie ukrywam, że to prawie 1000 różnicy w cenie.
już kiedyś tak kupiłem tel (sony xpreria Z xD), ale to było kilka grubych lat temu i oszustwa nie były tak popularne.
gość ma konto od 2012 roku na olx, wiec raczej w uja nie robi, jak przestanie placic operatorowi raty to jak prawnie może to zadziałać? rozumiem ze blokada telefonu, ale ja moge jakoś to egzekwować czy będę stratny po prostu? :)
  • 7
@sandrapullok: w sumie to sprzedawca z olx moze nawet nie byc wlasciclelem tego tel bo czasem operator jako zabezpieczenie bierze sobie 51% wlasnosci i wtedy klient nie moze sprzedac telefonu do zakonczenia umowy ratalnej, tak jak piszesz jest mozliwos zablokowania imei jako optymalizacja oplacenia raty za tel
@sandrapullok: ja bym odpuscil, to ze typ ma konto 9 lat na olx, nie oznacza ze nie siedzi na nim kruk, komornik i kilka bankow.
Wziecie telefonu i sprzedaz, to jedna z lepszych opcji na szybki przyplyw gotowki i splate czesci kredytu ktory stal sie goracy. Zanim operator zacznie sie dopominac o raty itd to troche czasu minie, a telefonu gosc juz mial nie bedzie, wiec blokada po imei to nie