Wpis z mikrobloga

Pamięta ktoś na wykopku jeszcze o gierce #spelunky? Ja właśnie przeszedłem jej sequel #spelunky2 (taki tag nawet nie istnieje, przykre( ͡° ʖ̯ ͡°))

Polecam jak ktoś lubił jedynkę to niestety dzisiaj jej grafika już raczej odpycha, za to sequel ma śliczną graficzkę i gameplayowo jest dużo trudniejszy od HD, często w taki nie fair sposób co nie jest fajne, ale generalnie dla fana must have.

-PPP- - Pamięta ktoś na wykopku jeszcze o gierce #spelunky? Ja właśnie przeszedłem je...

źródło: comment_16281763568fF7q8H4rTqFKjAttRH7Bd.jpg

Pobierz
  • 12
@panato: Bo to tak jest, #!$%@? się długo a potem nagle zaczynasz robić wszystkie plansze jakbyś grał w jedynkę, po prostu przelatujesz przez nie bo stajesz się już tak dobry xd

Wtedy zaczyna wkręcać najmocniej i potem po kilkudziesięciu godzinach rozwalasz gierkę xD

Ja mam nabite 52h teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@-PPP-: ja mam 18 coś, ale po prostu się odbijam od tego tytułu. Zawsze mnie jakiś odłamek czegoś tam, co się odbiło od czegoś zupełnie innego popchnie w pułapkę czy coś. No i pamięć mięśniowa z 1500h w HD robi swoje xD
@panato: Ja kupiłem jeszcze w 2020 dwójkę, też miałem z kilkanaście godzin przez wiele miesięcy, dopóki się nie wkręciłem ostatnio na porządnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pamięć mięśniowa z grubsza nie wymaga zmian między 1 a 2, też mam sporo nabite w jedynkę, chociaż no jak mówisz że Ty masz 1500 to chyba nie powinienem się odzywać faktycznie xD ja mam 250 w jedynce.

to naprawdę dużo
@wirogez: Witam wariata, long time no see ( ͡° ͜ʖ ͡°)

imo graficzka w 2ce to praktycznie ta sama krecha co 1, tylko że upscaled do duużych rozdziałek i przez co to wygląda jeszcze bardziej miodnie niż HD. Jakby wzięli to co mieli i wprowadzili to na wyższy poziom.

Ślicznie jest w obu grach, ale ząb czasu już wyraźny w HD. Z dżunglą racja że ją inaczej
@panato: dla mnie Spelunky to król roguelike'ów (roguelite'ów?), dlatego zawsze się odezwę, ze względu na nią :). Próbowałem setki innych rogalików, ale to nie jest to.

@-PPP- @panato: tak btw w nowym Humblu Bundlu jest gra Delver za 4,70 zł, może was zainteresuje. Nie jest to Spelunky, ale jak przysiadłem to przeszedłem całe po 8 h :D