Wpis z mikrobloga

Jak pójdę na komisariat to normalnie będę mógł sprawdzić trzeźwość? I czy takie sprawdzenie to po prostu orientacyjnie, czy to są takie sprzęty, że z dowód sprawdzenia na komisariacie > sprawdzenie alkomatem z samochodu? Tak pytam z ciekawości, bo o 13 będę w "domu", o 1/2 jakoś skończyłem pić, ale jeszcze czeka mnie jakoś 20 minut drogi samochodem do domu.
#policja
  • 32
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@izkYT: powinni mieć dobrze skalibrowany sprzęt więc powinno wyjść na to samo co jakby drogówka cię sprawdzała. Ja osobiście 90% przypadków jak szedłem na komisariat sobie dmuchnąć to słyszałem jakąś lipę, że nie ma albo jest w kalibracji albo dysponują takim przenośnym no ale drogówka właśnie z nim pojechała na akcje xD przy czym u mnie w mieście są posterunki, o których wiadomo, że da się tam dmuchnąć i tam nigdy
@izkYT: Jeżeli mają działający/sprawny to można sprawdzić. Zależy jakim urządzeniem będzie sprawdzane: AlcoBlow to tylko FALSE|TRUE a jeżeli np. AlcoSensorem to masz konkretny wynik (w mg/l).
@izkYT: na pewno sprawdzenie na komendzie to żaden dowód. Oni korzystają z tego samego sprzętu co w radiowozie ale zawsze jest ryzyko ze jest źle skalibrowany albo ze po prostu masz tendencję wzrostową. Chodzi mi tylko o to że jak na komendzie wyjdzie zielone a patrol Cię złapie i wyjdzie czerwone to argument „ale ja dmuchnąłem wcześniej na komendzie i było ok” nie ma żadnej mocy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@izkYT: u mnie w mieście jest na komendzie ogólnodostępny alkomat na ścianie + słomki w pojemniku obok. Poszliśmy kiedyś z ziomkami po imprezie sprawdzić czy możemy jechać nad jeziorko i przed nami ziomek tak dmuchnął, że alkomat się wykręcił i zepsuł i tyle było z wyjazdu xDD
@izkYT: z reguły masz po prostu na ścianie taki przyrząd, z nikim nawet nie rozmawiasz, często są nieskalibrowane czy uszkodzone, także nic sobie tak na prawdę nie sprawdzisz.. ja kiedyś z ciekawości po grubej imprezie poszedłem, gdzie na prawdę było grubo i czułem się jeszcze pijany i mi pokazało 0.00
@pjoooter: Ale co #!$%@?ę? No wisi na moim komisariacie od roku ten alkomat i dmuchać nie można, bo pandemia. Nie tylko na moim tak jest, bo byłem na kilku.