Wpis z mikrobloga

Zauważyłem dzisiaj, że ptaki znają pojęcie kolejki. Na karmniku pomimo 4 miejsc dla ptaków, przeważnie siedzi jeden-dwa ptaki. Zaraz obok okna mam spore drzewo i są tam takie trzy gałązki na których często widzę ptaki. I teraz, najbliższa gałązka to pierwszy w kolejce ptak, dalsze to kolejne miejsca. Co jest najciekawsze, pierwszy z kolejki wlatuje i reszta zmienia pozycję o jedną gałązkę O_O Średni cykl ptaka na karmniku to jakies 45-90 sekund, najdłużej siedzą kardynały, ten to potrafi siedzieć i 5 minut i się obżerać. No ale jest duży, duży może więcej.

Nie zdążyłem jeszcze zaobserwować czy istnieje pojęcie "ptasiego komitetu kolejkowego", muszę się temu bliżej przyjrzeć.

#ptaki #ornitologia #dzordzykornitolog #zwierzeta
  • 5
  • Odpowiedz
@RPG-7: @nikonem: Muszę skombinować. Wczoraj ustawiłem statyw i nagrywałem, ale karmnik się rusza i traci focusa + drzewo jest dalej niż karmnik, więc focus zawsze ew. będzie na jednym elemencie.

@SiekYersky: Ciekawym jest również inny fakt, mianowicie jak ptaki prowadzą "walkę" z wiewiorkami. Wiewióry to spory problem w Atlancie i wyżerają ptakom żarcie z karmników. Zauważyłem, że jak wiewióra włazi na karmnik to na karmniku automatycznie
  • Odpowiedz