Wpis z mikrobloga

@Seszelek: niestety gadasz populizmy, przykro mi, to ze zarzadzanie firma w celu uzyskania zysku to nie jest kapitalizm tylko metoda zarzadzania

wlasnie o tym jest ten podcast, ty serio myslisz ze bez kapitalizmu chodzilbys glodny? myslenie zerojedynkowe, w usa w swiatyni kapitalizmu jakos ludzie gloduja

tak wiem, o wenezueli i wielkim glodzie w zsrr
  • Odpowiedz
@kupuje_bulki_w_almie Chiny to akurat ciekawy wyjątek.Chinczycy są trzymani za mordę przez władze i bardzo dobrze kontrolowani.Za sprawą dużej populacji każdy może zostać wymieniony, a od małego wpajana jest praca dla ludu, nie dla jednostki. Chiny to jedna duża firma, ale oni są ewenementem którego możemy się bać, bo już przejmują Afrykę, a co z tym idzie bogate surówce.
Natomiast wolałbym się zastanowić jaki jest poziom życia w Chinach przeciętnego człowieka ;) Bo
  • Odpowiedz
  • 4
@Gwendeith duże banki i krachy to wina centralnego stymulowania jakiegoś rynku. Na wolnym rynku 'krachy' to co najwyżej dramaty grup ludzi, którzy za bardzo w coś uwierzyli. Ale na pewno nie takie potwory jak Wielki Kryzys 1929 czy ostatni z 2008, oba dzięki uprzejmości FEDu
  • Odpowiedz
mimo tego że później się zresetował i działa, jako alternatywę mając system operacyjny który ledwo chodzi, nic na nim nie jest kompatybilne, i nie wykrzacza się bo prawie nic na nim nie zainstalujesz.


@dareckidarek: czyli linuxa, wszyscy po równo czyli wszyscy gowno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Seszelek: nie wiem w którym z postów pisałeś cokolwiek co to usprawiedliwia. Jak żyję w Polsce nie mogę jej krytykować, jak uczęszczam do publicznej szkoły to mam nie mówić, że jest #!$%@?, jak jem mięso to nie mogę stwierdzić faktu, ze jest to jedna z rzeczy, która doprowadzi do katastrofy?
  • Odpowiedz
@szybki_zuk mocny argument nie ma co.
Albo jesteś ignorantem, albo nie rozumiesz tego, że ludzie kupujący takie produkty jak Levi's przyczyniają się do tego, że w Bangladeszu ludzie #!$%@? za dolara dziennie. Ludzie którzy kupują ich produkty, tym samym wklepujac #antykapitalizm to hipokryci
  • Odpowiedz