Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, czy opłaca się kupować dysk specjalny do nas (zakupiłem synology ds220+ i będzie używany tylko przeze mnie ale głównie jako dysk sieciowy a nie filmy itd.) czy skoro i tak będą zamontowane w RAID1 mieć to w nosie? #komputery
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@No1YouKnow: oprócz dysku przeznaczonego do NAS (np. WD Red ale ważne aby był ten w wyższej serii bez CMR) dolicz zakup zasilacza awaryjnego (warto np. trochę droższe CyberPower, które wymagają tylko 2W na użytek własny w odróżnieniu od GC który bierze 20W)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@No1YouKnow: sorry poprawka. Chodziło o unikanie SMR i właśnie wybranie tych droższych z CMR.

Kolejna sprawa to pojemności... planujesz 2TB to też jednak 4TB bo szybko będzie niedosyt :P
Ja chciałem 2, wziąłem 4 i jednak trochę żałuję że jednak nie 8TB.

Jednym z najtańszych sensownych UPS jest CyberPower 850VA (niecałe 300 zł). Wyższa cena się zwraca w jakieś 8 miesięcy, przez znikome zapotrzebowanie energetyczne na własne procesy (<2W). Bez tego
@ptasiek2: No własnie zastanawiam się miedzy WD Red i Seagate ironwolf ale w technologi CMR wlasnie.

Ale z pojemnością to.. musi wystarczyć 4TB dużo tego nie mam ale i tak już się przekonałem z 2TB na 4TB :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@No1YouKnow: pamiętaj aby UPS podpiąć do NAS i skonfigurować do komunikacji ze sobą to będziesz miał spokój :P

Osobiście mam WD ale uważam, że jeden kij co wybierzesz. Wolę Seagate po złych doświadczeniach z hybrydami od WD ale na te dostałem świetną cenę ( ͜͡ʖ ͡€)