Wpis z mikrobloga

@RozowaWkolorachTeczy: Ja używam szamponu Pirolan na przemian/co trzecie mycie głowy ze zwykłym (w sensie nie przeciwłupieżowym). Tak mi kiedyś zalecił dermatolog albo pani w aptece, nie pamiętam. Rzekomo używanie wyłącznie szamponu przeciwłupieżowego wysusza skórę co - o ironio - też powoduje łupież. Może to pomoże
  • Odpowiedz
@RozowaWkolorachTeczy: mnie za każdym razem próbuje się pojawić łupież, jak używam za długo za mocnego szamponu (czyli dla mnie prawie wszystkie z SLS), który mi wysusza skórę głowy. Lżejszy (np. ja używam Fitokosmetik i chyba najbardziej mi jajeczny odpowiadał, a nie jest to jakiś wielki wydatek, zwłaszcza jak się myje krótkie włosy i metodą kubeczkową) szampon na początek może być warty spróbowania. Może jakaś wcierka by pomogła? (Tylko też na skład
  • Odpowiedz
  • 0
@RozowaWkolorachTeczy peeling enzymatyczny i szampon nawilżający później. Ale najpierw niech pójdzie do laboratorium i zbada sobie zeskrobinę skóry głowy - około 50zl w luxmedzie. Później niech uda się do trychtologa i już mu dalej doradzi :) ja używam już teraz selsun blue raz w tygodniu a tak to delikatny szampon nawilżający. No i co najważniejsze to niech po umyciu głowy wysuszy suszarka żeby nie było takiego "błota" Na drugi dzień. Miałem łupież
  • Odpowiedz